Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
02.03.2014 21:14

Włochy: Rząd apeluje o poszanowanie suwerenności Ukrainy

Wezwano również władze Ukrainy, by wspierały wszelkie wysiłki na rzecz stabilizacji i zaprowadzenia pokoju w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Włoski rząd przyłączył się do apeli społeczności międzynarodowej o poszanowanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Naruszenie tych zasad byłoby całkowicie nie do przyjęcia - ogłosił gabinet premiera Matteo Renziego po nadzwyczajnej naradzie.

W nocie wydanej po niedzielnym spotkaniu szefa włoskiego rządu z minister spraw zagranicznych Federicą Mogherini i minister obrony Robertą Pinotti oraz koordynatorem służb specjalnych Giampiero Massolo wyrażono poważne zaniepokojenie rozwojem wydarzeń na Krymie. Sprawa ta - poinformował rząd w Rzymie - była tematem telefonicznych rozmów premiera Renziego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande'em.

_ - Włochy zwracają się do Rosji z gorącym apelem o uniknięcie działań, które doprowadziłyby do dalszego pogorszenia kryzysu i o podążanie przy pomocy wszelkich środków drogą dialogu _ - głosi oświadczenie nowego rządu Włoch, zaprzysiężonego 22 lutego.

Wezwał on również władze Ukrainy, by _ wspierały wszelkie wysiłki na rzecz stabilizacji i zaprowadzenia pokoju w kraju, przy poszanowaniu praworządności i obrony mniejszości _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz