Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
19.06.2013 07:40

Włoskie służby specjalne otworzyły swój portal. "Opadła zasłona"

To ma być otwarte okno służące kontaktowi z młodymi ludźmi, bo to do nich kierujemy precyzyjne przesłanie: bezpieczeństwo jest wolnością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)

*Włoskie służby specjalne wyszły naprzeciw internautom. Uroczyście zainaugurowano bogaty w informacje portal, dzięki któremu można zapoznać się z działalnością tych służb, skontaktować się z nimi, a nawet złożyć podanie o pracę. *

Celem tej internetowej rewolucji w służbach specjalnych jest, jak wyjaśniono, skrócenie dystansu dzielącego ich od obywateli i sprzyjanie szerzeniu się _ kultury bezpieczeństwa _ oraz przedstawianie różnych aspektów funkcjonowania poszczególnych instytucji, na przykład wywiadu.

Multimedialny portal, zaprezentowany w siedzibie rządu przez przedstawicieli kierownictwa służb specjalnych i parlamentarnej komisji nadzoru nad nimi, adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, zwłaszcza zaś do studentów uniwersytetów.

- _ To ma być otwarte okno służące kontaktowi z młodymi ludźmi, bo to do nich kierujemy precyzyjne przesłanie: bezpieczeństwo jest wolnością _ - powiedział odpowiedzialny za służby podsekretarz stanu we włoskim rządzie Marco Minniti.

- _ Opadła zasłona. Wywiad nie jest już postrzegany przez młodych ludzi jako mroczne miejsce, w którym robi się dziwne rzeczy, ale jako narzędzie bezpieczeństwa kraju _ - dodał Minniti.

Z kolei szef Departamentu Informacji ds. Bezpieczeństwa Giampiero Massolo przyznał: _ Tajne służby i komunikacja społeczna mogą wydawać się sprzecznymi pojęciami, ale tak nie jest _. Jego zdaniem, służby specjalne zasługują na to, żeby lepiej je poznać.

W opinii przedstawicieli rządu Włoch, który patronuje tej inicjatywie, bliższy kontakt i dialog ze społeczeństwem w dobie globalizacji i nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa jest niezbędny. W ten sposób również, jak zauważyli, buduje się narodowe bezpieczeństwo.

Na portalu służb znajduje się między innymi strona: _ Pracuj z nami _, służąca do rekrutacji pracowników, zwłaszcza - jak wyjaśniono - w takich dziedzinach jak obrona przed atakami w internecie i wywiad gospodarczo-finansowy. Tą drogą można wysłać podanie o pracę w służbach, budzących ogromne zainteresowanie młodych ludzi. Przypomina się, że podczas pierwszego eksperymentalnego naboru do pracy, przeprowadzonego w sieci w 2009 roku wnioski złożyło 20 tysięcy Włochów.

Widoczne na portalu logo służb specjalnych - pomarańczową gołębicę wzbijającą się do lotu zaprojektował światowej sławy architekt Massimiliano Fuksas.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko zamierza bronić Silvio Berlusconiego Wojsko Silvia - tak nazywa się zaprezentowany dziś nowy ruch polityczny we Włoszech, zrzeszający zwolenników byłego premiera, lidera centroprawicy Silvia Berlusconiego.
Ci skazańcy nie trafią za kratki? Jest ustawa Włoski rząd zaproponował, aby osoby skazane na kary do 6 lat więzienia, odbywały je w areszcie domowym.
Udawali niewidomych. Bo się opłacało Aż 750 osób z Rzymu podejrzanych jest o udawanie całkowitej ślepoty i wyłudzanie z włoskiego odpowiednika ZUS rent na podstawie sfałszowanych świadectw zdrowia.
Tagi: włochy, służby specjalne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, e-biznes, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz