Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany na szczytach władzy w Niemczech

0
Podziel się:

Christian Schmidt został nowym ministrem rolnictwa w rządzie koalicyjnym kanclerz Angeli Merkel.

Zmiany na szczytach władzy w Niemczech
(EPA/WOLFGANG KUMM)

Prezydent Niemiec Joachim Gauck wręczył nominację 56-letniemu politykowi bawarskiej CSU. Jego poprzednik Hans-Peter Friedrich ustąpił w piątek.

Schmidt był od początku roku sekretarzem stanu w ministerstwie współpracy gospodarczej i rozwoju. Przedtem przez osiem lat zajmował stanowisko wiceministra obrony. Jest z wykształcenia prawnikiem. Mandat do Bundestagu zdobył po raz pierwszy w 1990 roku. Od początku kariery parlamentarnej zajmował się polityką zagraniczną i bezpieczeństwa.

Jak pisze agencja dpa, Schmidt spędził dzieciństwo na wsi pod Norymbergą, jednak nie dysponuje raczej doświadczeniem w dziedzinie rolnictwa.

Friedrich podał się do dymisji. W zeszłym roku polityk CSU jeszcze jako szef MSW ostrzegł przyszłego socjaldemokratycznego koalicjanta chadeków o toczącym się zagranicą śledztwie przeciwko jednemu z polityków SPD Sebastianowi Edathy'emu, który jest podejrzany o posiadanie pornografii dziecięcej. Zachowanie Friedricha uznane zostało przez część polityków za ujawnienie tajemnicy służbowej.

Prezydent Gauck powiedział, że Friedrich jest _ demokratą z przekonania _ i że nawet prawnicy nie są zgodni w ocenie jago postawy w _ aferze Edathy'ego _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)