Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Żona premiera Włoch nie dostała pracy nauczycielki na etat

0
Podziel się:

Na razie będzie pracować dorywczo i, jak powiedziała dziennikowi La Repubblica, czekać aż zwolni się jakieś miejsce.

Żona premiera Włoch nie dostała pracy nauczycielki na etat
(Governo Italiano)
bFfwHmVx

Żona premiera Włoch Matteo Renziego (na zdjęciu), Agnese Landini, nauczycielka włoskiego i łaciny w liceum, kolejny rok z rzędu nie ma stałego etatu w szkole. Od 8 lat jest ona wśród tysięcy nauczycieli, pracujących dorywczo i tylko wtedy, gdy potrzebne jest zastępstwo.

Włoskie media podały, że 37-letnia żona szefa rządu, mieszkająca z rodziną koło Florencji, także w tym roku ubiegała się o przyznanie stałej rocznej posady nauczycielki w liceum w tej okolicy. Przyjechała wczoraj na spotkanie w sprawie pracy wraz z setkami innych nauczycieli szkół średnich z Toskanii, w trakcie którego przyznano 25 posad w pełnym wymiarze. Nie otrzymała jednak żadnej z nich.

Na razie będzie pracować dorywczo i, jak powiedziała dziennikowi _ La Repubblica _, czekać aż zwolni się jakieś miejsce. - _ Mam wciąż nadzieję, że dostanę stałą pracę _ - dodała.

bFfwHmVz

_ - Jestem bez etatu od ośmiu lat, ale razem ze mną byli na tym spotkaniu nauczyciele, którzy są w takiej sytuacji od 10-15 lat _ - zauważyła Agnese Landini. - _ Co roku muszą przyjeżdżać na takie spotkania i czekać godzinami, żeby dowiedzieć się, czy ich poświęcenie zostanie wynagrodzone _ - podkreśliła żona włoskiego premiera.

Następnie zapewniła, że także z powodu jej doświadczeń jej mąż bardzo dobrze zna realia włoskiej oświaty. Gruntowna reforma w tej sferze to jeden z priorytetów gabinetu Matteo Renziego. Sam premier mówi, że włoską oświatę trawi plaga zastępstw i dorywczej pracy i obiecuje, że ulegnie to zmianie.

Kilka dni przed rozpoczęciem obecnego roku szkolnego rząd przedstawił wielki plan naprawy włoskiego szkolnictwa. Zapowiedziano, że w przyszłym roku do stałej pracy zostanie przyjętych 150 tysięcy nauczycieli bez etatu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m297672.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;we;wloszech;juz;jutro;kraj;bedzie;mial;premiera,129,0,1479041.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Włosi będą mieć najmłodszego premiera? 39-letni Matteo Renzi będzie najmłodszym premierem w historii Włoch i obecnie w całej Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/m37598.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/prawo-na-lewo/artykul/wlochy;kosciol;i;panstwo;w;sprawie;maminsynkow,181,0,1621173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kościół i państwo o włoskich maminsynkach Kościół i państwo są jednomyślne w sprawie... maminsynków. Gdy wstępują oni w związek małżeński, Kościół jest gotów uznać taki za nieważny, państwo bez trudu udziela rozwodu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/m156016.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/wlochy;gigantyczna;odprawa;dla;szefa;ferrari,8,0,1615880.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gigantyczna odprawa dla szefa Ferrari Odprawę w wysokości 27 milionów euro otrzyma odchodzący z firmy prezes Ferrari.
bFfwHmWa
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)