Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Unia potrąciła nam kolejne pieniądze. Chodzi o ponad 30 mln euro

Podziel się:

Komisja Europejska potrąciła Polsce szóstą transzę kar za brak wykonania orzeczenia TSUE z lipca zeszłego roku - informuje RMF FM. Tym razem chodzi o 33 mln euro.

Unia potrąciła nam kolejne pieniądze. Chodzi o ponad 30 mln euro
KE potrąciła Polsce kolejne 33 mln euro za ignorowanie orzeczenia TSUE - podaje RMF FM (East News, Piotr Molecki)

RMF wyjaśnia, że od 3 listopada, gdy KE zaczęła naliczać kary, wydano sześć decyzji o potrąceniu niezapłaconych kar z należących się nam funduszy. "Ostatnia, dotycząca potrącenia 33 mln euro za okres od 26 maja do 27 czerwca, zapadła 23 września" - czytamy.

Co istotne, odbieranie funduszy nie oznacza, że tracą beneficjenci określonych programów. "Potrącenie dotyczy refundacji, o jaką zwraca się do KE budżet państwa za już rozliczone z regionami faktury. Traci natomiast budżet państwa, a więc wszyscy podatnicy" - pisze rozgłośnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brak pieniędzy z KPO. "Dla PiS im gorzej, tym lepiej"

Unia potrąciła nam kolejne pieniądze

Kara za brak pełnego wykonania orzeczenia TSUE z lipca zeszłego roku wynosi milion euro dziennie. Jest naliczana od 3 listopada, co oznacza, że na liczniku jest już 328 mln euro, czyli ponad 1,5 mld zł.

Rząd w Warszawie do tej pory nie zaskarżył decyzji KE. "Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, władze doskonale zdają siebie sprawę z tego, że nie mają argumentów, gdyż w tym czasie nie podjęły żadnych działań, żeby wdrożyć orzeczenie o środku tymczasowym" - informuje radio.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl