Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

UOKiK. 20 milionów złotych kary dla jednej z sieci komórkowych

2
Podziel się

Polkomtel został ukarany za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Ponadto prezes UOKiK nakazał Polkomtelowi zaniechanie zakwestionowanej praktyki i opublikowanie rozstrzygnięcia Urzędu na stronie internetowej operatora.

UOKiK. 20 milionów złotych kary dla jednej z sieci komórkowych
UOKiK. 20 milionów złotych kary dla jednej z sieci komórkowych (WP.PL)
bDIBCeut

UOKiK. 20 milionów złotych kary dla jednej z sieci komórkowych

UOKiK podkreślił w uzasadnieniu decyzji, że po skargach od konsumentów, we wrześniu 2016 r. wszczął postępowania przeciwko czterem największym operatorom - Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska. Chodzi o wątpliwości wobec działań dot. przepadku niewykorzystanych środków przy braku kolejnego doładowania telefonu na kartę.

Oglądaj: Allegro pod lupą UOKiK. Prezes Urzędu komentuje

bDIBCeuv

"Na rynku usług telekomunikacyjnych panuje duża konkurencja, więc konsument powinien móc swobodnie wybierać najlepsze dla siebie oferty pre-paid. Tak się jednak nie dzieje, bowiem konsument jest zmuszony do wykupywania doładowań tylko od jednego operatora z obawy przed utratą zgromadzonych na karcie środków pieniężnych" - motywował działania UOKiK prezes instytucji Tomasz Chróstny.

Sam UOKiK zachęca do składania reklamacji od Polkomtela, ponieważ każdy wprowadzony w błąd klient może się powołać na decyzję UOKiK i żądać zwrotu niewykorzystanych środków.

bDIBCeuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Kuba
rok temu
Rozstrzygniecie ok ale dlaczego tak długo
Mbn
rok temu
Mialam duze perturbacje aby pozegnac sie z uslugami Orange,,,,