Notowania

Przejdź na

Ursus pozbywa się majątku. Pod młotek trafią dwa zakłady

Akcjonariusze Ursusa zdecydują 4 listopada o sprzedaży za minimum 5,8 mln zł zakładu w Opalenicy i za minimum 20 mln zł zakładu w Dobrym Mieście

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Ursus znajduje się w tarapatach od dłuższego czasu.

Planowane transakcje wchodzą w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego Ursusa. Zakład w Opalenicy ma stać się własnością holenderskiej firmy Trioliet B.V. Producent maszyn i systemów karmienia dla hodowców bydła mlecznego i wołowego od wielu lat współpracuje z Ursusem. W sierpniu podpisano list intencyjny ws. sprzedaży.

Z kolei w czerwcu Ursus i Alamo Group Europe Ltd. podpisali wstępny i niewiążący list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży części lub całości działalności prowadzonej w zakładzie w Dobrym Mieście.

W tym tygodniu PKO Bank Polski złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa. Zakład twierdzi, że brak jest przesłanek do uwzględnienia wniosku. Od listopada ubiegłego roku Ursus prowadzi obecnie przyspieszone postępowanie układowe.

W pierwszym półroczu 2019 r. Ursus odnotował 21,46 miliona złotych straty. W zeszłym roku było to aż 141 milionów. Padająca firma we wrześniu ogłosiła, że pojawił się inwestor z USA. Po kilkunastu dniach oświadczyła jednak, że inwestor się wycofał. Jak pisaliśmy w money.pl, ci, którzy dali się nabrać, stracili wielkie pieniądze.

Obejrzyj: Obejrzyj: Zmiany w VAT - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: restrukturyzacja, wiadomości, ursus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2019

ZbyszekKolejny sukces pisu.

04-10-2019

ObywatelZ pozostalymi firmami tez tak bedzie, poczekajcie

04-10-2019

pisowska gospodarka....

Rozwiń komentarze (124)