Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA postawiły Polsce ultimatum. Media: Ustawa już gotowa

325
Podziel się

Ustawa ma uratować sprzedaż polskiej wieprzowiny Amerykanom. Sojusznicy nie są bowiem zadowoleni ze sposobu, w jaki kontrolujemy sprzedawaną im żywność.

USA postawiły Polsce ultimatum. Media: Ustawa już gotowa
(East News, BARTOSZ KRUPA)
bCZUEQSt

Biuro prasowe resortu rolnictwa potwierdziło informacje RMF FM o tym, że gotowa jest ustawa zwiększająca nadzór nad rzeźniami. Co więcej, ustawa ma spełniać wymogi Amerykanów, którzy mieli grozić, że nałożą embargo na polską wieprzowinę, jeśli nie spełnimy ich żądań.

A te, według doniesień RMF FM sprzed kilku dni, to m.in. zatrudnienie dodatkowych 50 lekarzy weterynarii, którzy będą badali zwierzęta i pozyskane z nich mięso nim zostanie ono wysłane do USA. Terminem postawionego na początku tego miesiąca ultimatum był 15 lipca.

bCZUEQSv

Pośpiech Ministerstwa Rolnictwa nie dziwi - wartość wieprzowiny sprzedanej w 2018 r. Amerykanom wyniosła 631 mln zł. Specjalne certyfikaty pozwalające na eksport mięsa do USA posiada 17 polskich zakładów mięsnych. By je uratować, resort będzie musiał przeznaczyć około 4 mln zł rocznie na zatrudnienie dodatkowych weterynarzy. Już raz Amerykanie pokazali, co potrafią. W październiku 2018 r. tamtejsze władze zakwestionowały skuteczność walki polskich służb z wirusem ASF i wstrzymały import polskiej wieprzowiny. Kryzys udało się zażegnać po tygodniu negocjacji.

Oglądaj też: Zakupy na Wielkanoc. Inspekcja sanitarna tłumaczy, która żywność jest bezpieczna

Władze USA żądają zwiększenia zakresu badań, by wyeliminować ryzyko przeniesienia za ocean wirusa afrykańskiego pomoru świń, czyli ASF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZUEQSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(325)
alpoe0
rok temu
tu nie chodzi o zdrowie ale o pieniądze wiec nasi wyznawcy pewnej religii dogadają sie zawsze z swoimi odpowiednikami w USA
To są ponoć
rok temu
,,nasi najlepsi przyjaciele ,,
A J
rok temu
No I bardzo dobrze.
bCZUEQSX
Szyder
rok temu
To pokazuje jakimi sługusami są nasi sprzedajni politycy. Tak naprawdę USA ma nas w głębokim poważaniu a my ciągle kajamy się przed nimi zamiast żyć dobrze z UE a przede wszystkim z naszymi najbliższymi sąsiadami. Z drugiej strony trzeba się uderzyć w pierś i przyznać że dopiero jak ktoś nam pogrozi palcem to zabieramy się za patologię u nas która jest normą.
bh
rok temu
Najzdrowsza to kukurydza USA tzw GMO. Na każdego chcą nakładać sankcje.
Najnowsze komentarze (325)
Józek
rok temu
Sojusznicy ??? Amerykanie ??? Żarty chyba jakieś !!! Amerykanie są sojusznikami tylko dolarów i niczego więcej. Tylko i wylącznie !!! Zapamiętajcie to sobie głąby !!!
Billy72
rok temu
alpoe0 - tobie na pewno chodzi o eksport polskiej koszernej wieprzowiny do USA , nieprawdaż , bo w jakiej sprawie mieliby sie dogadywać wyznawvy pewnej religii ze dwoimi odpowiednikami w USA ?
Plusy ujemne
rok temu
Cholera, musiałem to przeoczyć ! Czyż byśmy na prawdę eksportowi koszerną wieprzowinę ?
zuzia
rok temu
A co robiliśmy jak Rosjanie nam wytykali że kontrole olewamy ? Obszczekiwaliśmy ich a przyjaciele z za kałuży nas dopingowali .
W M
rok temu
Jak się placi to trzeba wymagac i pilnować.
tz
rok temu
a czy nie chodzi o to by podniesc koszty = podnieść ceny = zmniejszyć konkurencyjność? a z drugiej strony skoro daliśmy naszemu nowemu wielkiemu bratu narzucić sobie standardy gospodarcze sprowadzające nas do dostawcy taniej siły roboczej i dóbr prostych to co się dziwicie ze moga nam narzucać teraz co chcą?
gosc
rok temu
Slusznie, wieprzowina nie spelnia warunkow sanitarnych.
MIRA
rok temu
TO NIE SĄ NASI SOJUSZNICY, TO BANDYCI
bCZUEQSP
92
rok temu
Smiech na sali
92
rok temu
A czy mieso na dwoch nogach z dziorka przyjmowac beda.
Rafal
rok temu
A jak nam sprzedadzą broń to cena +50% i ustawa o roszczeniach podpisana przez prezydenta. Kaczyński nawet gaci nie zmieni siedząc przez całe noce nad napisaniem dobrej ustawy, Pan każe sługa musi :)
vanille
rok temu
alpoe0 jedz dalej zdechłe zwierzęta, chore i przerzutami raka. Kto ci broni?
Widz
rok temu
Niech od braci z Izraela biora
Jan35
rok temu
Za chwile bedziemy kochac Amerykanow jak Rosjan! Jakos nie jest u nas mozliwe trzymac sie twardo regul handlowych , tak samo wymagajacych od obydwu stron?
...
Następna strona