Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Uwaga, rodzice! To już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus

2
Podziel się

Świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry start" ma wspierać rodziców, których dzieci od września wracają do szkolnych ławek. Kto jeszcze nie złożył wniosku, musi spieszyć. Termin mija już za chwilę.

Uwaga, rodzice! To już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus
To ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)
bDXQHpoB

Już za chwilę mija termin składania wniosków na świadczenie w ramach programu "Dobry start". Beneficjenci wyprawki szkolnej (w tym roku właściwie wyprawki domowej) mają czas tylko do 30 listopada, aby złożyć wniosek.

300 plus to jednorazowa wypłata na zakup wyprawki szkolnej, która ma być wsparciem dla rodziców. O świadczenie można się ubiegać bez względu na dochód.

Dla kogo? 300 plus ma odciążyć domowy budżet z zakupów przeznaczonych na dziecko w ramach powrotu do szkoły. Wniosek o świadczenie może złożyć:

bDXQHpoD
  • rodzic,
  • opiekun faktyczny dziecka - osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekun prawny dziecka - osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się - pełnoletni uczeń, który: nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową.
Zobacz także: Nie będzie zasiłku opiekuńczego dla starszych dzieci


Co ważne, świadczenie jest ograniczone wiekowo. Programem objęci są uczniowie, którzy nie skończyli 20 lat oraz ci, którzy nie ukończyli 24 lat, gdy mają orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

bDXQHpoJ

300 plus nie przysługuje na dzieci, które uczęszczają do przedszkola, do zerówki lub są studentami.

Jak złożyć wniosek? Możemy zrobić to drogą online przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS lub można złożyć wniosek bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Rządowy program "Dobry start" funkcjonuje od 2018 roku. W ramach niego, rodzice jednorazowo co roku mogą ubiegać się o 300 zł na wydatki związane z powrotem do szkół ich pociech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXQHppe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
ja
5 miesięcy temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Toper76
5 miesięcy temu
Brawo kolejny program pomijający studentów, których utrzymania kosztuje najwięcej. Brawo rząd i jego pomysły.