Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Uwaga ważne! Godziny dla seniorów po nowemu. Kto skorzysta, w których sklepach?

498
Podziel się:

Godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w weekendy. To nie jedyne wyłączenie dotyczące robienia zakupów w godzinach 10-12. Rozporządzenie w środę wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Uwaga ważne! Godziny dla seniorów po nowemu. Kto skorzysta, w których sklepach?
Godziny dla seniorów nie będą miały zastosowania w galeriach handlowych (pixabay.com, pixabay.com)

Godziny dla seniorów. Jest rozporządzenie

Potwierdziły się informacje money.pl. Pisaliśmy, że w weekendy we wskazanym przedziale czasowym zakupy będzie mógł robić każdy.

Godziny dla seniorów od 15 października będą funkcjonować w obiektach handlowych lub usługowych, których "przeważająca działalność" polega na sprzedaży:

  • żywności;
  • produktów kosmetycznych;
  • artykułów toaletowych;
  • środków czystości;
  • produktów leczniczych;
  • wyrobów medycznych;
  • środków spożywczych specjalnego przeznaczenia;
  • żywieniowego.

Dodatkowo godziny dla seniorów obowiązują także w obiektach świadczących usługi pocztowe. Godziny dla seniorów obowiązują tam od poniedziałku do piątku między godz. 10 a 12.

Godzina dla seniorów. Rozporządzenie opublikowane w środę

Rozporządzenie wprowadzające godziny dla seniorów zostało opublikowane. Różni się w porównaniu z regulacją obowiązującą w kwietniu.

Biorąc pod uwagę, że premier Mateusz Morawiecki poinformował o ich przywróceniu w sobotę, opieszałość może dziwić. Rozporządzenie bowiem pojawiło się dopiero w środę w godzinach wieczornych.

Nie tylko jednak opinia publiczna późno poznała postanowienia nowego rozporządzenia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował na środowej konferencji prasowej, że tego samego dnia resort przekazał Radzie Ministrów projekt rozporządzenia w zakresie godzin dla seniorów. Ta więc mogła się z nim zapoznać na dzień przed zapowiadanym wejściem w życie.

Zobacz także: Przychodzą na zakupy bez maseczek. Branża apeluje o doprecyzowanie przepisów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(498)
Hania50
3 lata temu
Emeryci, jeszcze raz z "zachwytem" wybierzcie PIS
Man
3 lata temu
Godziny dla seniorów. Porażka. Jak chciałem zrobić dzieciom śniadanie, to okazało się że chleba nie ma. W sklepie ani jednej osoby. Nawet nie było jednego seniora żeby poprosić żeby kupił. No i dzieci muszą czekać głodne aż się skończą godziny dla seniora. Oni i tak chodzą o takich godzinach jak im pasuje.
Porażka
4 lata temu
Głupszej formy przeciwdziałania epidemii niż maski na chodniku i godziny dla seniorów już chyba nie ma. To wszystko zasłona dymna, żeby pokazać że rząd coś robi a nie przepierd.... kilka miesięcy na walki o stołki, wybory i walkę z lgbt zamiast przygotować służbę zdrowia do jesieni.
do wszystkich
4 lata temu
którzy napisali, że senior może robić zakupy w dowolnych godzinach. Jeśli przez 2 godziny sklep jest zamknięty dla 60-, to później jest więcej ludzi w sklepie i osoba 60+, która nie może robić zakupów między 10-12-tą jest narażona na większe kolejki. Też jestem 60+ i uważam godziny dla seniorów za poroniony pomysł. Mnie młodzi ludzie kupujący w godzinach 10-12 kompletnie nie przeszkadzają
Też senior.
4 lata temu
Zamiast zachęcać starszych ludzi do pozostania w domach, bezwzględnie idiotyczną decyzją, zwołuje się ich do sklepów nawet bez potrzeby. Nikt rozsądny nie robi zakupów z dnia na dzień, tylko raz na kilka dni, a seniorów wręcz się zaprasza do, dosłownie, odwiedzania sklepów każdego dnia.Jest to decyzja, która na pewno nie poprawi sytuacji w sferze zachorowań na COVID 19, a wręcz przeciwnie, tylko ją pogorszy. Uważam, że takie godziny dla seniorów miałyby sens, gdyby dotyczyły jednego dnia w tygodniu, a nie pięciu. Te 2 godziny wyrwane z "rozkładu jazdy" ludziom pracującym, szczególnie na drugą zmianę i mającym dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mocno dezorganizują plan dnia i na pewno nie ułatwiają im życia, ale kogo to obchodzi. Pozdrawiam wszystkich jako też senior.
...
Następna strona