Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

W Polsce brakuje leków. Problemy z dostępnością kilkuset preparatów

48
Podziel się:

Są problemy z dostępnością około 95 substancji leczniczych, co przekłada się na ponad 300 leków - poinformował w środę główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski. Od poniedziałku zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia dla pacjentów.

- Problem dostępności leków dotyka nie tylko Polskę, ale też inne europejskie kraje - przekonuje główny inspektor farmaceutyczny.
- Problem dostępności leków dotyka nie tylko Polskę, ale też inne europejskie kraje - przekonuje główny inspektor farmaceutyczny. (iStock.com)
bEKloCUl

- Problem dostępności leków dotyka nie tylko Polskę, ale też inne europejskie kraje. Chodzi głównie o substancje, które są produkowane w Chinach - powiedział podczas konferencji prasowej Piotrowski.

Jak dodał, to efekt tego, że kilkanaście lat temu w Europie pozamykano fabryki substancji czynnych i przeniesiono je do Chin.

- Sprawa, która wygenerowala całą kwestię, jest związana z jednym producentów leków na tarczycę. Ta kwestia została w pewnym sensie rozwiązana. Z tego, co wiemy, dziś sytuacja jest inna niż jeszcze kilka dni temu - dodał Piotrowski.

bEKloCUn
Zobacz także: Obejrzyj też: Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

Jak informują aptekarze, brakuje leków nadciśnienie, cukrzycę i choroby tarczycy. Piotrowski zapewnił natomiast, że hurtownie dostarczające leki do szpitali mają zapasy i w tej kwestii sytuacja jest kontrolą.

bEKloCUt

Od poniedziałku ma też zostać uruchomiona specjalna infolinia, za pomocą której będzie można zapytać o dostępność leków.

Jak pisaliśmy, jeszcze w kwietniu na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce było 288 pozycji. Obecnie jest ich już 324. Najgorzej jest z lekami stosowanymi przez cierpiących na schorzenia tarczycy, cukrzyce i choroby serca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKloCUO
KOMENTARZE
(48)
prazykwantel ...
2 lata temu
Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki Medicines from Thailand: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl Long expiry date. Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 200zl free postage. Take payments by paypal or Barclays. I can try to find any other medicine similar to listed above. Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria. Wysyłka pobraniowa koszt 20zl lub osobiście koło Warszawy. Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją i podwójnymi kosztami pocztowymi. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698
Gosc
2 lata temu
Na 500+ nie brakuje....kupowanie glosow
Czytelniczka
2 lata temu
Ważne że dali się sprzedać za miskę ryżu.Władza ma swoje szpitale A reszta?Naturalna segregacja ,kto silniejszy wygrywa.
bEKloCUP
Czytelniczka
2 lata temu
Ważne że dali się sprzedać za miskę ryżu.Władza ma swoje szpitale A reszta?Naturalna segregacja ,kto silniejszy wygrywa.
Ssss
2 lata temu
Wytłumaczenie jest jedno: Jaki rząd taki swąd. Tak się ideologicznie za-PiS-kali że nie potrafią zorganizować życia narodu.
...
Następna strona