Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|
aktualizacja

Polska wyprodukuje własne szczepionki? Morawiecki: jesteśmy na to przygotowani

146
Podziel się:

- Polskie firmy również chcą zaangażować się w proces wytwarzania szczepionki - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, konieczne jest zainwestowanie w budowę fabryk lub linii produkcyjnych, jesteśmy na to przygotowani.

Polska wyprodukuje własne szczepionki? Morawiecki: jesteśmy na to przygotowani
Mateusz Morawiecki zdradził plany dot. fabryki szczepionek (East News, East News)

Ma powstać polska szczepionka przeciw COVID-19. O planach rządu premier Mateusz Morawiecki opowiedział w wywiadzie dla PAP. Jak dodał, fabryka, w której miałby powstać lek, ma zostać sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowany, zasilanego ze środków z Unii Europejskiej.

- Konieczne jest zainwestowanie w budowę fabryk lub linii produkcyjnych. Jesteśmy na to przygotowani. Szansa na przyspieszenie dostaw szczepionek jest realna, ale tylko jeśli podejmiemy zdecydowane działania. Polskie firmy również chcą zaangażować się w proces wytwarzania szczepionki - tłumaczył premier.

Zobacz także: Wyłudzenia VAT na puste faktury. Słabo radzimy sobie z odzyskiwaniem pieniędzy

Jak dodał, jest to koniecznie, aby uniezależnić europejski sektor zdrowia od państw trzecich, które - jak pokazuje praktyka - mają problem z terminowym dostarczaniem szczepionek.

- Bezpieczeństwo europejskich obywateli jest dziś w rękach europejskich liderów, a tymczasem sama UE stała się zakładniczką firm farmaceutycznych - dodał Morawiecki w rozmowie z PAP.

Przypomnijmy, Morawiecki był inicjatorem listu szefów rządu Polski, Belgii, Danii, Hiszpanii oraz prezydent Litwy, w którym zaapelowano o usprawienienie dostaw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(146)
Fedro
5 miesięcy temu
Polska jest specyficzna nie bez powodu ludzie są podejrzliwi nieufni mało komu wieża zawsze na dystans to przecież wynik tyłu krzywd które doznała wojny rozbiory komuna to przez tą wszystko musi gonić innych a nie jest goniona, jakiekolwiek próby segregacji przymusów się ty nigdy nie sprawdza Polska za nic nieda się do niczego zmusić. Mądry rząd to taki który z jedna wszystkich doskonałych lekarzy bo mamy takich zbierze wszystkie zdania na temat tej choroby uszanuje wszystkich by razem mogli coś zrobić czy naprawdę nie stać nas na zrobienie szczepionek leków nie mamy fachowców mamy wielu tylko kategorycznie usunąć wszystkich którzy mogo podlegać jakimkolwiek wpływom loby a reszcie zapłacić pomagać wspierać możemy mieć swoje leki swoje szczepionki i wtedy zachęty reklamy konkursy nie będą potrzebne bo jednak coś takiego jest ze ufamy raczej sobie swiom i niech rząd nie próbuje tego zmieniać paszportami bo unia tak robi a niech sobie robi my bądźmy sobie dla siebie i dzięki wł temu tej twardości nieufności może zawziętości jesteśmy jeszcze krajem gdzie są jakieś zasady a rząd niech tego nie niszczy tylko pielęgnuje ta wł Polska twardkść
Wajda
5 miesięcy temu
No wreszcie coś sensownego już dawno w tym kierunku to powinno iść czego my niby nie mamy od innych wybitnych ludzi bystrych no czego mamy to wszystko mamy doskonałych lekarzy i wszyscy o różnych poglądach na covid powinni razem wspólnie to zrobić a wiemy że jak chcemy to potrafimy nie musimy nikogo prosić nikomu płacić bo jesteśmy mądrym pracowitym narodem który umie wszystko tylko chęci i koniec z modrzejszymi i ważniejszymi od innych pracujemy razem dla wszystkich to powinno dziś być celem rządu rady ministra podać sobie rękę nie pomijać opini innych lekarzy zaprosić do pracy a nie marginslizowac tak to powinno wyglądać a nie spory
Nicku
rok temu
Dobra inicjatywa ale z rok za późno.
Kacp
rok temu
Zdecydujcie sie. Dopłacacie Mabionowi z Polskiego Funduszu Rozwoju,żeby pomogł amerykańskiemu Novavaxowi w produkcji ich szczepionek, a na polską szczepionkę bierzecie kasę z UE? Ktoś tu myśli?
HAHAHA
rok temu
ZANIM TEN PAN ,( CZYLI TZW. "PREMIER" ) POŁOŻY PIERWSZĄ CEGŁE POD BUDOWĘ FABRYKI TO PANDEMIA SIĘ SKOŃCZY. A CO DO SZCZEPIONKI , TO MAM NADZIEJĘ, ŻE TZW. PREMIER JUZ JĄ WYNALAZŁ, BO Z REGUŁY NAJPIERW TRZEBA MIEC SZCZEPIONKĘ, A POTEM JĄ PRODUKOWAĆ.
...
Następna strona