Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Wakacje 2021. Blisko 40 proc. Brytyjczyków i Amerykanów wolałoby zrezygnować z seksu niż podróży

4
Podziel się

Aż 80 proc. Brytyjczyków i Amerykanów uważa, że zakaz podróżowania to najbardziej dotkliwa restrykcja, jaka spotkała ich w pandemii. Czterech na dziesięciu deklaruje, że wolałby przez rok nie uprawiać seksu, ale w zamian mieć przywróconą nieograniczoną swobodę przemieszczania się.

Wakacje 2021. Blisko 40 proc. Brytyjczyków i Amerykanów wolałoby zrezygnować z seksu niż podróży
Wakacje w Egipcie (Istock)
bDSahtdx

Serwis dla podróżnych Trivago zlecił przeprowadzenie ankiety wśród dorosłych Amerykanów i Brytyjczyków na temat ich planów podróżowania w 2021 r. W badaniu udział wzięło 2 tysiące respondentów.

Tęsknota za wolnością

Aż 80 proc. z nich przyznało, że podróżowanie jest ważnym elementem ich życia, a ograniczenia w przemieszczaniu się – najgorszą restrykcją, jaka spotkała ich w czasie pandemii.

bDSahtdz
Zobacz także: Lockdown, ale regionalny. Czy to skuteczne?

Jeden na pięciu respondentów dla możliwości podróży gotowy był nawet zerwać ze swoim aktualnym partnerem. 25 proc. przepytywanych osób wydałaby wszystkie swoje oszczędności byle tylko móc ponownie udać się w trasę.

Czterech na dziesięciu ankietowanych rezygnowałoby z uprawiania seksu przez rok, jeśli pozwoliłoby im to na powrót do podróżowania. A 48 proc. spośród amerykańskich ankietowanych porzuciłaby swoją pracę, jeśli umożliwiłoby to im ponowne zwiedzanie świata.

bDSahtdF

Autorzy badania zauważają, że tęsknotę za podróżowaniem po świecie deklaruje, pomimo zmiany warunków przemieszczania się oraz wyższych przez to kosztów, bardzo wysoki procent ludzi.

Nadzieję na powrót do normalności daje wyprodukowanie szczepionki oraz masowe akcje szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSahtea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Jaca
miesiąc temu
Ja i tak nie uprawiam sexu więc sprawa jest prosta xD
Błażej
miesiąc temu
W tamtym roku zrezygnowałem z wakacji w tym nie ma opcji, lecimy z kumplami enterem do Grecji juz postanowione. Dlatego wcale nie dziwi mnie postawa Brytyjczyków i Amerykanów.
condolences
miesiąc temu
Jak tu drewno i tu... ale z widokami.
bDSahteb
Ala
miesiąc temu
Marzy mi się w końcu odpoczynek. Mam już zarezerwowany nocleg w Grand Lubicz w Ustce i mam nadzieję, że tym razem dojdzie to do skutku. A ze strefy SPA&Wellness to bym skorzystała najchętniej!