Trwa ładowanie...
bEryXpZx

Notowania

Wakacje 2021 – Wszystkie wiadomości

Wariant Delta hula po europejskich plażach. Coraz bliżej czwartej fali w Polsce
311
27.07.2021 11:09

WARIANT DELTA
 / 
Wariant Delta hula po europejskich plażach. Coraz bliżej czwartej fali w Polsce

Polacy bardzo chętnie wybierają na wakacyjny wypoczynek plaże na południu Europy. W Hiszpanii i na Cyprze rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Dlatego bardzo istotne jest zachowanie reżimu sanitarnego.

Pracodawca dopłaca ci do wakacji? Sprawdź, czy zapłacisz od tego podatek
7
18.07.2021 17:41

DOFINANSOWANIE WCZASÓW
 / 
Pracodawca dopłaca ci do wakacji? Sprawdź, czy zapłacisz od tego podatek

Pośród wielu świadczeń pozapłacowych oferowanych pracownikom przez pracodawców, największą popularnością cieszy się dofinansowanie różnych form wypoczynku - szczególnie tych dla dzieci. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dopłaty do wakacji są zwolnione z podatku dochodowego.

Zrobiłem test gofrów we Władysławowie. Wynik mnie zaskoczył
386
17.07.2021 19:06

TEST
 / 
Zrobiłem test gofrów we Władysławowie. Wynik mnie zaskoczył

Paragony grozy znad morza robią furorę w sieci. Zazwyczaj dotyczą nie tylko ryb, ale też gofrów. Te - jak przekonują niektórzy - miały w tym sezonie znacznie podrożeć. Czy aby na pewno są tak drogie? Reporter WP, Klaudiusz Michalec, wybrał się do Władysławowa, aby to sprawdzić. Szybko się okazało, że ceny potrafią być zaskakująco różne. Czy najtańsze gofry smakują najlepiej? Ile trzeba za nie zapłacić? Odpowiedź w materiale wideo.

Ceny paliw wystrzeliły. Ile zapłacimy za tankownie w wakacje?
44
13.07.2021 17:22

GOSPODARKA
 / 
Ceny paliw wystrzeliły. Ile zapłacimy za tankownie w wakacje?

Od kilku tygodni obserwujemy systematyczne podwyżki na stacjach, a wakacyjne wyjazdy dodatkowo zwiększają zapotrzebowanie na paliwa. Średnie ceny detaliczne popularnej 95-tki i diesla są już znacznie wyższe niż przed pandemią. Eksperci nie mają dobrych wieści - ceny paliw w najbliższym czasie na pewno nie spadną.

Popularny kraj wakacyjny zmienił reguły i nie uznaje paszportów covidowych. Wjazd tylko z testem PCR
322
11.07.2021 18:25

WAKACJE 2021
 / 
Popularny kraj wakacyjny zmienił reguły i nie uznaje paszportów covidowych. Wjazd tylko z testem PCR

W Tunezji nie są już honorowane paszporty covidowe. By wjechać do tego kraju, jednakowo osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, a także turyści grupowi muszą okazać na lotnisku negatywny wynik testu PCR. W kraju wprowadzona jest również godzinna policyjna, a w weekendy całkowity lockdown.

bEryXpZz
Droga ryba nad morzem? Ten paragon pokazuje, że ceny mogą być normalne
216
10.07.2021 8:43

CENY
 / 
Droga ryba nad morzem? Ten paragon pokazuje, że ceny mogą być normalne

Turyści narzekają na drożyznę w polskich miejscowościach turystycznych. Wakacje nad naszym morzem mogą kosztować więcej niż zagraniczne wojaże. Zwłaszcza ceny ryb w knajpach potrafią budzić zdziwienie. Jednak dostaliśmy od naszego czytelnika paragon, który pokazuje, że można inaczej. Duży obiad dla dwóch osób za 69 zł? Da się.

Tak naciągają na bon turystyczny. Nie daj się oszukać nieuczciwym przedsiębiorcom
1
07.07.2021 16:47

WAKACJE 2021
 / 
Tak naciągają na bon turystyczny. Nie daj się oszukać nieuczciwym przedsiębiorcom

Nieuczciwi przedsiębiorcy próbują uzależniać wykorzystanie bonu turystycznego od zakupu dodatkowych usług. Jest to nielegalne. Skorzystanie z bonu nie wymaga żadnych dodatkowych warunków.

Prawie 1800 zł za brak maseczki? Tyle możesz zapłacić. Nie ma zmiłuj się
32
05.07.2021 19:15

OBOSTRZENIA
 / 
Prawie 1800 zł za brak maseczki? Tyle możesz zapłacić. Nie ma zmiłuj się

Maseczki wciąż nie przeszły do historii. W większości rajów musimy nosić je przynajmniej w zamkniętych przestrzeniach. Brak maseczki na urlopie może nas słono kosztować.

"Świeża" ryba głównie z zamrażarki. Takiego dorsza jesz nad Bałtykiem
214
05.07.2021 11:30

BAŁTYK
 / 
"Świeża" ryba głównie z zamrażarki. Takiego dorsza jesz nad Bałtykiem

- Jeżeli pan dostanie porcję, która waży ok. 300 g, to z całą pewnością nie będzie to dorsz bałtycki, ale nie jest to powiedziane, że nie będzie to dorsz świeży. Od połowy 2019 roku kupujemy dorsza atlantyckiego na giełdach zachodnich, filetujemy go i sprzedajemy dalej. To jest problem nazewnictwa unijnego, bo ryba raz rozmrożona to w dalszym ciągu świeża ryba. Restauratorzy nie mają obowiązku informować, że to filet mrożony, a w dorozumieniu każdy sobie myśli, że świeża to od rybaka - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Jodko, prezes Krajowej Izby Producentów Ryb. Gość programu mówił też, że w smażalniach można czasem znaleźć bałtyckiego dorsza, bo obowiązujący zakaz połowu nie jest całkowity. "Polską" rybę można poznać po rozmiarze porcji, wynoszącej ok. 100 g.

bEryXpZF
Money. To się liczy. Ile kosztuje świeża ryba nad Bałtykiem?
15
05.07.2021 8:59

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Ile kosztuje świeża ryba nad Bałtykiem?

Dziś w programie tematem rybołówstwo w Polsce. Jak sytuacja gospodarcza wpływa na ceny i jakość polskich ryb? Gościem będzie Marcin Jodko, prezes Krajowej Izby Producentów Ryb. W drugiej części gościem będzie Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Zapraszamy od 9.15.

Nieoczekiwany problem z samochodami na wakacjach. Bezpośredni skutek pandemii
37
04.07.2021 18:44

TURYSTYKA
 / 
Nieoczekiwany problem z samochodami na wakacjach. Bezpośredni skutek pandemii

W wielu popularnych wśród turystów miejscach na zachodzie i południu Europy w wypożyczalniach samochodów brakuje aut lub trzeba za nie płacić nawet dwa razy więcej niż przed pandemią. Wzrost cen to bezpośredni skutek pandemii.

Wakacje 2021. Zapomnisz o tym? Przepadnie odszkodowanie od biura turystycznego
6
02.07.2021 7:17

TURYSTYKA
 / 
Wakacje 2021. Zapomnisz o tym? Przepadnie odszkodowanie od biura turystycznego

Hotel nie jest taki, jak zapisano w umowie? Turysta powinien od razu zawiadomić o tym biuro turystyczne. Wszystko po to, by nie przepadło mu ewentualne prawo do odszkodowania. Warto też zbierać paragony i oświadczenia innych osób na wycieczce.

"Paragony grozy" są zmorą wczasowiczów. Skąd taka drożyzna?
139
01.07.2021 6:52

WAKACJE
 / 
"Paragony grozy" są zmorą wczasowiczów. Skąd taka drożyzna?

Od kilku tygodni informujemy o horrendalnych cenach za obiad z rybą, ale także za gofry, czy lody. Północna Izba Gospodarcza jednak tłumaczy, że paragony grozy to "incydentalne przypadki" i tłumaczy, skąd się wzięły - pisze "Super Express".

bEryXpZG
Kupiłeś wakacje z dojazdem własnym? Uważaj, bo możesz wpaść w pułapkę
6
29.06.2021 21:22

WAKACJE 2021
 / 
Kupiłeś wakacje z dojazdem własnym? Uważaj, bo możesz wpaść w pułapkę

Wśród ofert proponowanych przez biura podróży w tym sezonie szczególnie mocno promowane są wakacje z dojazdem własnym. W wielu przypadkach biura podróży są jednak tylko pośrednikami. A to ma znaczenie w przypadku problemów.

Kierowca wściekły na wakacyjne remonty dróg. Drogowcy odpowiadają na krytykę
253
29.06.2021 21:21

INWESTYCJE
 / 
Kierowca wściekły na wakacyjne remonty dróg. Drogowcy odpowiadają na krytykę

Stres, upały i godziny w korkach. Tak wygląda lato na wielu polskich drogach. W Polsce w tej chwili sama Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje projekt rozbudowy i budowy 250 km dróg. I nierzadko prosi wykonawców, by latem prowadzili jak najmniej uciążliwe prace. Ale nie zawsze się da.

Wariant delta budzi niepokój inwestorów. Na rynkach widać pierwsze reakcje
6
29.06.2021 14:11

GOSPODARKA
 / 
Wariant delta budzi niepokój inwestorów. Na rynkach widać pierwsze reakcje

Na rynkach widać pewien niepokój związany nowym wariantem delta. Ceny ropy spadły po raz pierwszy od miesiąca. Co prawda na Wall Street padły kolejne rekordy, ale na giełdach w Europie Zachodniej traciły spółki turystyczne w odpowiedzi na restrykcje w niektórych krajach. - Wystąpienie jesiennej fali epidemii w Polsce powinno być traktowane jako scenariusz bazowy - oceniają ekonomiści Pekao.

Wakacje 2021. Niezwykle atrakcyjna oferta wypoczynku? Uważaj, to może być oszustwo
29.06.2021 11:35

OFERTY
 / 
Wakacje 2021. Niezwykle atrakcyjna oferta wypoczynku? Uważaj, to może być oszustwo

Niezwykle niska cena wycieczki? To pierwszy sygnał, że być może masz do czynienia z oszustwem. Eksperci przestrzegają przed pospiesznymi zakupami ofert wakacyjnych w sieci, gdyż za częścią z nich kryć się mogą oszuści - pisze biznes.interia.pl.

Polacy wakacje chcą spędzić w kraju. Największe firmy już czekają na nich w kurortach
2
29.06.2021 7:01

WAKACJE
 / 
Polacy wakacje chcą spędzić w kraju. Największe firmy już czekają na nich w kurortach

Koronawirusowa niepewność co do obostrzeń i ewentualnej kwarantanny zachęca Polaków do spędzenia wakacji w krajowych kurortach. To woda na młyn dla największych przedsiębiorstw, które już teraz otwierają sezonowe punkty w najchętniej odwiedzanych wakacyjnych miejscowościach - pisze "Rzeczpospolita".