Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Prawie 1800 zł za brak maseczki? Tyle możesz zapłacić. Nie ma zmiłuj się

18
Podziel się:

Maseczki wciąż nie przeszły do historii. W większości rajów musimy nosić je przynajmniej w zamkniętych przestrzeniach. Brak maseczki na urlopie może nas słono kosztować.

Prawie 1800 zł za brak maseczki? Tyle możesz zapłacić. Nie ma zmiłuj się
W niektórych krajach za brak maski musimy zapłacić nawet 1400 zł (Adobe Stock)

W Polsce nie ma nakazu noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, ale nie oznacza to, że w innych krajach sytuacja wygląda podobnie. Przed wyprawą na zagraniczny urlop musimy sprawdzić koniecznie sprawdzić, w jakich krajach i w jakim zakresie obowiązuje noszenie maseczek.

Niezastosowanie się do obowiązku może nas naprawdę surowo kosztować. W większości ulubionych kierunków urlopowych maseczki obowiązują tylko wewnątrz budynków. Ale np. na Cyprze i w Turcji musimy je nosić także pod gołym niebem.

Jakie kary czekają na łamiących przepisy dotyczące zakrywania twarzy? Sprawdził to portal superbiz.se.pl. W Grecji i na Cyprze kara za brak maseczki (w przypadku Cypru także na zewnątrz) zapłacimy 300 euro (czyli około 1350 zł). Jeżeli złamiemy ten przepis w Chorwacji, to zapłacimy około 500 kun (czyli 300 zł).

Zobacz także: Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

W Turcji, gdzie będziemy musieli nosić maski także na ulicy, mandat za złamanie obostrzeń to 900 lir tureckich (około 390 zł). Natomiast w Egipcie za złamanie nakazów zapłacimy 50 funtów egipskich, czyli równowartość 12 zł.

W Hiszpanii kara to 100 euro (450 zł). Ale rekordzistą są Czechy. Tam za brak maseczki zapłacimy do 10 tys. koron, czyli równowartość około 1760 zł.

Planując wyjazd, musimy także pamiętać, że paszport covidowy będzie nas zwalniał z kwarantanny w trakcie podróży po Europie. Dodatkowo podróżując poza strefę Schengen, musimy liczyć się z potencjalną kwarantanną po powrocie do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
polak
2 lata temu
jak zwykle klamiecie tylko poco bo jest wlaśnie odwrotnie
qwerty
2 lata temu
propaganda i nic więcej po co klamiecie???
jaco
2 lata temu
I tak trzymać.
tom
2 lata temu
oczywiście kwarantanna jest niezgodna z prawem i tym samym nielegalna
Antyrządowiec
2 lata temu
W sobotę wróciłem z Turcji. Mimo nakazu noszenia maseczek na ulicy znikoma ilość ludzi to robi. Policja jest widoczna i wcale nie reaguje. Nawet w sklepach czy gdziekolwiek indziej nie noszą maseczek. Mi zwrócono uwagę dwukrotnie i bynajmniej nie policja. Grzecznie założyłem a następnie nadal chodziłem bez maski. Media to oszołomy na smyczy nierządu.