Trwa ładowanie...
bDfrMCEl

Notowania

Maseczki – Wszystkie wiadomości

9
22.10.2020 16:32

RZĄD
 / 
Antonow z maseczkami. Janusz Cieszyński odpowiada "Gazecie Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" poinformowała w czwartek, że za zakupem maseczek, które do Polski przyleciały Antonowem, stał nie KGHM, ale inna spółka. W tekście pojawia się również wątek byłego wiceministra Janusza Cieszyńskiego, który miał wysłać e-maila do współpracowników, że mają nie zawierać żadnych umów. Cieszyński tłumaczy, że korespondencja dotyczyła innej kwestii.

22.10.2020 9:04

GIEŁDA
 / 
Koronawirus. Sejmowa Komisja Zdrowia za odmową obsługi osób bez maseczek

Sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za odmową obsługi klientów, nie posiadających maseczek, rozszerzeniem prawa do 100 proc. chorobowego także na żołnierzy zawodowych, funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu oraz pracowników służby więziennej, w razie ich kwarantanny i izolacji, a także doprecyzowaniem przepisów, dotyczących zatrudniania lekarzy, którzy nabyli kwalifikacje zawodowe poza Unią Europejską.

53
21.10.2020 9:59

MASECZKI
 / 
Skarbówka zmienia zdanie. Maseczki można rozliczyć w kosztach podatkowych

Maseczki, przyłbice, czy płyny do dezynfekcji przedsiębiorcy mogą rozliczyć w kosztach podatkowych. Nawet jeśli kupują je dla siebie.

101
20.10.2020 7:53

OBOSTRZENIA
 / 
Zamieszanie prawne. Sądy uchylają mandaty

Mandat za brak maseczki? Sądy często stają po stronie obywatela, wszystko przez nieprecyzyjne przepisy i brak oparcia w ustawie.

23
19.10.2020 8:02

OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK
 / 
Nie chcesz nosić maseczki? Za 100 zł kupisz zaświadczenie

Już za 100 zł można dostać zaświadczenie, które w razie policyjnej kontroli uchroni od mandatu za brak maseczki. Amatorzy łamania przepisów powinni jednak mieć świadomość, że to stąpanie po kruchym lodzie i ryzyko utraty pieniędzy jest bardzo duże.

bDfrMCEn
150
18.10.2020 14:01

PRAWO
 / 
Mandaty za brak maseczki. Ponad 55 tys. ukaranych i kilkanaście tysięcy wniosków do sądu

Policja ogłaszała "zero tolerancji" dla osób niestosujących się do nakazu noszenia maseczek. Efekt? Prawie 200 tys. pouczeń, ponad 55 tys. mandatów i prawie 15 tys. wniosków do sądu.

383
18.10.2020 7:25

MASECZKI
 / 
Zakaz jedzenia i palenia na ulicy. Policja stawia sprawę jasno

Ponieważ w przestrzeni publicznej obowiązuje obecnie nakaz zasłaniania ust i nosa, to automatycznie zakazane są niektóre czynności. Nie można już idąc po ulicy niczego jeść ani pić, zabronione jest również palenie papierosów. Z prostej przyczyny - żeby to zrobić, trzeba bowiem zdjąć maseczkę. - Rzeczywiście jest to mocno utrudnione - mówi w programie "Newsroom" podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Jak dodał, jedzenie jest dozwolone tylko w miejscach do tego przeznaczonych, czyli na przykład w ogródkach czy restauracjach. Na ulicy kanapki lub innej przekąski już więc nie zjemy. Wątpliwości budzą również place zabaw, które znajdują się w parkach. - Na terenach zielonych maseczki nosić nie trzeba, ale wchodząc na plac zabaw trzeba już zasłonić usta i nos - mówi podkom. Antoni Rzeczkowski.

273
15.10.2020 14:14

ZDROWIE
 / 
Koronawirus. Pacjenci domagają się zaświadczeń ws. maseczek. Lekarka: czasem brakuje już sił

Przychodzą do przychodni po zaświadczenia, bo nie chcą nosić maseczek. - Tacy pacjenci zgłaszają się masowo - podkreśla szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Lawina znów ruszyła, kiedy rząd wprowadził żółtą strefę w całym kraju. Lekarze załamują ręce.

213
13.10.2020 15:58

MASECZKI
 / 
Biegasz lub jeździsz na rowerze? Musisz mieć maseczkę

Ministerstwo Zdrowia rozwiewa wątpliwości - uprawiając sport w przestrzeni publicznej też musisz mieć na sobie maseczkę. Chyba że jesteś zawodowym sportowcem.

bDfrMCEt
64
13.10.2020 7:16

COVID-19
 / 
Koronawirus. W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina

- To ostatnia próba zahamowania dramatycznego rozwoju epidemii - mówił premier Andrej Babisz. W Czechach obowiązuje stan wyjątkowy. Teraz rząd zaostrza jeszcze ograniczenia.

23
12.10.2020 15:30

MASECZKI
 / 
Marsze "antycovidowców". Posypały się mandaty i wnioski do sądu o ukaranie

- Osoba, która nie stosuje się do określonych nakazów i zakazów, popełnia wykroczenie - powiedział w programie "Newsroom" podkomisarz Antoni Rzeczkowski. – Jeśli dana osoba inaczej interpretuje przepisy i wbrew nim odmawia noszenia maseczki w miejscach publicznych, legitymujemy i nakładamy mandat. Jeśli mandatu nie chce przyjąć, kierujemy sprawę do sądu i to sąd będzie decydował, czy wykroczenie zostało popełnione. Tylko w ostatnich dwóch dniach skierowaliśmy do sądu ponad 3,2 tys. wniosków o ukaranie. W weekend mieliśmy protesty tzw. "antycovidowców", ujawniliśmy na nich ponad 2 tys. wykroczeń, wystawiliśmy 206 mandatów, skierowaliśmy do sądu 1535 wniosków o ukaranie, 472 osób usłyszało pouczenie. Od soboty w takich manifestacjach może brać udział nie więcej niż 150 osób, odległości między nimi to co najmniej 100 metrów. W weekend naszym zadaniem było m.in. pilnowanie tych nowych zasad.

41
12.10.2020 13:00

MASECZKI
 / 
Więcej obostrzeń w sklepach? Branża szykuje się na zmiany

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem, czy w sklepach będą pojawiały się kolejne nakazy lub zakazy? - Nie mamy sygnałów odnośnie nowych przepisów. Cała Polska jest w strefie żółtej, jest jeszcze margines strefy czerwonej. Gdyby miały miejsce takie sytuacje, raczej lokalnie, dostosowanie się do obostrzeń będzie konieczne. Może wrócić limit osób w sklepach - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Jeżeli wymogi się pojawią, będziemy się do nich dostosowywać. Robimy wszystko, a nawet więcej, by klienci czuli się bezpiecznie, robiąc zakupy - dodał.

2
12.10.2020 12:37

POLICJA
 / 
Obowiązkowe maseczki w autach. Przepisy pozostawiają wątpliwości

Mandat za brak maseczki to maksymalnie 500 zł, ale może mu towarzyszyć kara administracyjna nałożona przez sanepid – do 30 tys. zł. Od soboty przepisy są ponownie egzekwowane z pełną surowością.

bDfrMCEu
277
11.10.2020 7:45

MASECZKI
 / 
Koronawiurs w Polsce. Posypały się mandaty za brak maseczek

Ponad 1000 osób zostało ukaranych mandatem tylko w sobotę. Jak podaje policja, w ponad 180 przypadkach wnioski o ukaranie skierowane zostały do sądu.

191
08.10.2020 14:21

KORONAWIRUS
 / 
Żółta strefa. Rząd zaczyna "wojnę" z koronawirusem. Zmiany w leczeniu

Cała Polska zostanie objęta żółtą strefą. Maseczki obowiązkowe. - Chcemy uniknąć wykładniczego przyrostu zakażeń - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też zmiany w organizacji szpitali i pracy lekarzy rodzinnych.

809
08.10.2020 14:18

KORONAWIRUS
 / 
Nagła decyzja rządu. Maseczki obowiązkowe w całym kraju

W całej Polsce będą obowiązywały obostrzenia takie, jak w strefie żółtej, co oznacza, że na terenie całego kraju będzie trzeba nosić maseczki w przestrzeniach otwartych - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

278
08.10.2020 10:04

ZDROWIE
 / 
Obowiązkowe maseczki w całym kraju? Zapytaliśmy Polaków, temat mocno dzieli

W kwestii obostrzeń sanitarnych jesteśmy podzieleni. Połowa Polaków popiera obowiązek noszenia maseczek, co trzecia osoba jest przeciw, 15 proc. nie potrafi zająć stanowiska. Takie wnioski nasuwają się na podstawie badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl.

14
07.10.2020 17:08

MASECZKI
 / 
Koronawirus. PPOZ nie wystawi zaświadczeń o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek

Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia nie zapewnią zwolnienia z obowiązku noszenia maseczek. "Jeżeli dana osoba jest zdolna wyjść z domu, to nie ma przeciwwskazań do zakrywania nosa i ust" - ocenia PPOZ w piśmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.