Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Kara za brak maseczki? Sądy coraz częściej przyznają rację niepokornym

107
Podziel się:

Polskie sądy coraz częściej przyznają rację obywatelom, którzy nie chronili ust i nosa w miejscach zamkniętych - pisze "Rzeczpospolita".

Kara za brak maseczki? Sądy coraz częściej przyznają rację niepokornym
O karę za brak maski można się spierać przed sądem - pisze "Rz" (East News, Henryk Niestrój)
bETjRZSJ

Jak czytamy policja i sanepid sprawdzają, czy przestrzegamy przepisów obowiązujących m.in. w tramwajach, autobusach czy galeriach handlowych. "Rzadko kiedy jest szansa na pouczenie. Mandaty, najczęściej 100 zł, bywają i większe – do 500 zł" - podaje gazeta.

Kara za brak maseczki

Zdarza się jednak, że kary są uchylane przez sądy. "Sąd Rejonowy w Mińsku Maz. stwierdził, że karanie za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej nadal jest nielegalne. I to mimo zmiany w przepisach, która miała uzdrowić przekroczenie przez rząd delegacji ustawowej przy wprowadzaniu obostrzeń epidemicznych. Inne sądy podważają bowiem podstawę do karania za brak maseczek" - zauważa "Rz".

Zobacz także: Maseczki na otwartej przestrzeni? Niedzielski o powrocie obostrzeń
bETjRZSL

Maciej Gawroński, radca prawny w Kancelarii Gawroński&Partners, mówi w rozmowie z dziennikiem, że jeśli mamy obawy i wątpliwości związane z przyjęciem mandatu, zawsze możemy pójść ze sprawą do sądu. – Liczba uchylanych wyroków sądów powszechnych pokazuje, że nie wszystkie sytuacje są oczywiste - podkreśla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjRZTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(107)
.......
4 tyg. temu
zobaczymy : juz za rok ,moze dwa
bedziesz pan ...
4 tyg. temu
I chociaż las się kurczył, drzewa wciąż głosowały na topór, ponieważ topór był sprytny i przekonał drzewa, że skoro jego rękojeść jest wykonana z drewna, to on jest jednym z nich.
Klucha
miesiąc temu
Mimo nowelizacji karania , gdyż nadal nie jest to ustawa , karanie za brak maseczki jest bezpodstawne , gdyż ustawa z dn.5 sierpnia 2008 r .pkt 46a , 46b pkt 1-6 i 8-12 . W skrócie ... ustawa mówi , że maseczki muszą nosić ci którzy są chorzy lub podejrzani o chorobę . Tak więc musieliby udowodnić komuś covid . Dodam iż na tej podstawie wygrałem sprawę w sądzie o brak maseczki .
bETjRZTn
Wlasnie
miesiąc temu
KAZDEN POWINIEN ISZCZ W ZYCZE JAK MU SUMIENIE MOWI.. ALE BEZ RYZYKA ZARAZENIA SASIADA BEZ NOSZENIA MASECZKI..NIEZALENIE CZY POMAGA CZY NIE.....WOLE TO NIE ZASTRZYK PRZYMUSOWY...
Hubercik
miesiąc temu
Na zaprzysiężeniu nowych Ministrów nikt z nich nie miał maseczki podczas składania przysięgi i nikt nie odkażał rąk przed podpisaniem PRZYSIĘGI! A wszyscy nowo mianowani podpisywali JEDNYM DŁUGOPISEM też nie odkażonym! Pan Prezydent podawał nowo mianowanym rękę, bez rękawiczki po obu stronach! Więc na ten czas COVID przestał tam w SALI istnieć?
...
Następna strona