Notowania

Wakacje wielkanocno-majówkowe? Wygrali klienci z First Minute

Zagraniczne wyjazdy wakacyjne w terminach wielkanocno-majówkowych są już w większości wyprzedane. Ten moment w roku zawsze cechuje się sporym nasileniem ruchu turystycznego – przekonują eksperci Wakacje.pl. Niewielka pula jest wciąż dostępna, jednak nie należy nastawiać się na znaczne obniżki cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Wyjazdy na długi weekend w większości już wyprzedane. Polacy rzucili się na oferty

W tym roku ok. 77 proc. wyjazdów wielkanocno-majówkowych zostało wykupionych z dużym wyprzedzeniem. Polacy skorzystali bowiem z promocji First Minute, dzięki której za szybko podjętą decyzję otrzymywali od biur podróży dodatkowe korzyści, takie jak gwarancja najniższej ceny, możliwość bezkosztowej zmiany warunków rezerwacji czy darmowy pobyt w hotelu dla dziecka.

Wielu rodzimych turystów, przekonanych dobrymi ofertami, zarezerwowało swoją majówkę już jesienią zeszłego roku. Mieli wówczas szeroki wybór kurortów i pokojów, mogli też liczyć na dużą liczbę miejsc w samolotach z regionalnych portów lotniczych.

Już nie tylko Turcja i Egipt. Polacy coraz częściej wybierają bardziej egzotyczne kierunki, np. Madagaskar.
Turystyczne odkrycia. Wakacyjne kierunki, które pokochali Polacy

W tym momencie najpopularniejsze hotele często nie mają już miejsc na przyjęcie choćby jednego dodatkowego gościa, poszukiwaczom "lastów” pozostaje więc wybór z tego, co zostało na rynku. Choć wycieczkę do Turcji, Egiptu i Hiszpanii wciąż można dostać, nie ma już co liczyć na okazję życia. Może też się zdarzyć, że na nasz ulubiony kierunek nie ma już dostępnych przelotów z najbliższego lotniska.

Oglądaj też: Zakupy na Wielkanoc. Inspekcja sanitarna tłumaczy, która żywność jest bezpieczna

Dla turystów tęskniących za wakacyjnymi klimatami plaż Turcji i Grecji jest jednak dobra informacja. - Po majówce zaczyna się jeden z najkorzystniejszych okresów na podróżowanie w całym roku. Potrwa aż do drugiej połowy czerwca - mówi Paweł Durkiewicz z Wakacje.pl.

Temperatury we wszystkich najpopularniejszych turystycznie państwach są już wysokie i dają namiastkę lata, a przy tym nie mamy jeszcze sezonu urlopowego, wiążącego się z podniesionymi cenami i zatłoczonymi kurortami. Dzięki temu przy odrobinie szczęścia i czujności w śledzeniu ofert, na wymarzone wakacje w wybranym hotelu możemy wyjechać nawet dwa razy taniej niż w lipcu czy sieprniu.

Według ekspertów na polskim rynku turystycznym najpopularniejszym kierunkiem w tym sezonie letnim będzie Turcja, oferująca szeroki wybór hoteli o wysokim standardzie z bogatym wyżywieniem i rozwiniętą infrastrukturą w przystępnych cenach. Popularne będą również jak co roku Grecja, Hiszpania, Egipt i Bułgaria.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
wakacje.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2019

turystai tu zgadzam się z jo jak mam zapłacić 5000 tyś za tydzień pobytu (w zależności od ilości osób)nad polskim morzem bez gwarancji dobrej pogody a … Czytaj całość

21-04-2019

joTo nie bieda, tylko pogoda. Zapłacisz ( zresztą mniej niż w kraju) i wiesz ,że bedzie słonecznie

21-04-2019

MarsI mówić, że bieda jest w Polsce!!!

Rozwiń komentarze (37)