Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Uwaga emerycie. Dodatek pielęgnacyjny w górę. Waloryzacja nie tylko dla emerytów i rencistów

290
Podziel się

Dzięki waloryzacji w górę pójdą nie tylko świadczenia, ale też m.in. dodatek pielęgnacyjny wypłacany osobom powyżej 75 lat, który wzrośnie od marca z obecnych 229,91 zł do 238,73; czy dodatek pielęgnacyjny dla inwalidów wojennych z 344,87 do 358,11 zł.

Uwaga emerycie. Dodatek pielęgnacyjny w górę. Waloryzacja nie tylko dla emerytów i rencistów
Nie tylko emeryci i renciści skorzystają na waloryzacji świadczeń (PAP, money.pl, Tytus Żmijewski)
bDJdmnxh

Najbardziej powszechny dodatek, otrzymywany przez osoby przewlekle chore, a także przysługujący wszystkim powyżej 75. roku życia, wzrośnie z obecnych 229,91 zł do 238,73 zł - pisze weekendowy "Super Express".

Jak pisze dziennik, jeszcze więcej dostaną od marca inwalidzi wojenni, całkowicie niezdolni do pracy i samodzielnej egzystencji. Przypomniana, że przysługujący im dodatek pielęgnacyjny wynosi obecnie 344,87 zł. "Po podwyżce wartość dodatku zwiększy się do 358,11 zł" - wskazuje "SE".

Zobacz także: mBank webinar odc. 5: Świat inwestycyjny jest dla Ciebie otwarty
bDJdmnxj

Gazeta zaznacza, że dzięki waloryzacji zasiłków wiosną urosną też m.in. dodatki za tajne nauczanie (z 229,91 zł do 238,73 zł), kombatancki (z 229,91 zł do 238,73 zł) oraz kompensacyjny dla wdów i wdowców po kombatantach - z 34,49 zł do 38,81 zł.

Jak przypomina "SE", w marcu przyszłego roku ZUS zwaloryzuje wypłacane świadczenia. "Zgodnie z założeniami rządu emerytury wzrosną o 3,84 proc. O tyle samo wzrosną zasiłki" - zaznacza gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJdmnxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(290)
PanW
2 miesiące temu
Emeryt dostanie jakieś marne grosze,natomiast jaśnie nam panujący podnoszą swoje dochody o 50%.To się nazywa sprawiedliwość.
keruj
2 miesiące temu
no to teraz emeryt nie bedzie wiedzial co zrobic z taka przeogromna podwyzka chyba sie upije tylko ze jeszcze mu zabraknie z tej podwyzki i bedze musial wziac kredyt
***** ***
2 miesiące temu
Nic tylko żyć i umierać w tym kraju
bDJdmnxL
kkkk
2 miesiące temu
a inflacja 10%....????????????
emeryt
2 miesiące temu
O kurde, podwyżka jak cholera- o całe 8,82 zł i to brutto. Rzeczywiście można będzie poprawić za to warunki bytowe staruszków. Kpią czy o drogę pytają? Dla siebie mają tysiące, dla klechów setki tysięcy, dla Rydzyka, na zakup limuzyn - a emerytowi po 75 roku życia nędzne grosze... A chwalą się tym tak bezczelnie, że niedobrze się robi...
...
Następna strona