Notowania

Warszawa. Burmistrz Ursynowa: budowa południowej obwodnicy opóźni się o co najmniej rok

Burmistrz Ursynowa nie wierzy, by Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku ursynowskim miała być gotowa na czas, czyli za niespełna rok. Powołuje się przy tym na informacje od kilku zaangażowanych w budowę podmiotów. Inwestor, GDDKiA zapewnia z kolei, że na tę chwile o opóźnieniach nie ma mowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: East News)

O tym, że budowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest opóźniona, mówił na ostatniej sesji rady dzielnicy burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Drogowcy tym doniesieniom zaprzeczają, ale wykonawca ursynowskiego odcinka przyznaje: prace zaczęły się kilka miesięcy później niż powinny – donosi serwis TVN Warszawa.

Oficjalnie budowa odcinków ursynowskiego i wilanowskiego Południowej Obwodnicy Warszawy miała się zakończyć 31 sierpnia 2020 r. Cztery miesiące później drogowcy mają zniknąć z wawerskiego odcinka. Nieoficjalnie jednak od dawna mówi się o mniej optymistycznych scenariuszach.

Burmistrz Ursynowa R. Kępa wyjaśnił, że inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - o problemach na placu budowy wiedział już przed wyborami, ale - w związku z nimi - informacji nie chciał ujawniać. Wkrótce ma zostać to przekazane przez stronę rządową.

Obejrzyj: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

- Pozostali wykonawcy już stwierdzili, że będą opóźnienia. A przecież oddanie trasy odbędzie się w jednej części, więc już wiemy, że nie nastąpi to w sierpniu 2020, a na wiosnę 2021. Jedni mówią o niespełna roku opóźnienia, a inni, że powinniśmy się cieszyć, jeśli oddadzą obwodnicę do końca 2021 roku. Później kilka miesięcy potrwają odbiory, więc uprawnia mnie to do stwierdzenia, że dopiero w 2022 roku nastąpi wydanie terenu pod park nad POW - mówił Kempa.

Do końca roku ma powstać 201 km nowych dróg.
Budowa dróg w Polsce. Do końca roku nie 300 km, a 200 km nowych dróg

GDDKiA zaprzecza tym rewelacjom.

- Oficjalny termin zakończenia budowy nie został zmieniony - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka Małgorzata Tarnowska.

Oznacza to, że za niespełna rok drogowcy powinni zniknąć z budowy obwodnicy. Tarnowska podaje, że możliwe będzie oddawanie inwestycji etapami, a nie – tak jak przekonuje burmistrz – w całości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: obwodnica warszawy, ursynów, warszawa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2019

warszawiaknarazie nie potrzebna przyda sie przed nastepnymi wyborami

22-10-2019

PATRIOTATO WINA PISU. OSZUKUJĄ NA KAŻDYM KROKU.

22-10-2019

BlehJak będzie rzeczywiście, dowiemy się w sierpniu przyszłego roku.

Rozwiń komentarze (48)