Notowania

Budowa dróg w Polsce. Do końca roku nie 300 km, a 200 km nowych dróg

Topnieje liczba dróg, które mają zostać oddane do końca roku. Jeszcze zimą GDDKiA mówiła o nowych 500 km, we wrześniu zapowiadała już niewiele ponad 300 km. Po wyborach mowa jest już 200 km.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Do końca roku ma powstać 201 km nowych dróg. (Fot: GDDKiA)

Mniejsza liczba nowych tras to efekt zerwania umów z wykonawcami robót. Do ośmiu rozwiązanych do wyborów umówi, doszły kolejne dwie - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Chodzi o zerwanie umów na budowę obwodnicy Wałcza i rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo.

GDDKiA zapowiedziała, że w tym roku odda ok. 140 km więcej niż w 2018.
462 km nowych dróg jeszcze w tym roku. GDDKiA zdradza plany

Skutkiem tego nie realne jest wywiązanie się z wcześniejszych zapowiedzi GDDKiA, co do liczby kilometrów które mają zostać oddane do użytku kierowcom do końca 2019 roku.

Jak przypomina DGP, jeszcze zimą GDDKiA mówiła o nowych 500 km dróg, we wrześniu zapowiadała już 314 km, dziś mowa jest już 201 km.

Do końca roku ma zostać oddanych jeszcze ponad 300 km nowych dróg.
GDDKiA: do końca roku ponad 300 km nowych dróg

Jak informowała GDDKiA do tej pory oddanych zostało ok 247 km dróg. Ile faktycznie uda się zrobić do końca roku zależeć będzie od aury i postępów w realizacji inwestycji wykonawców, z którymi zostały podpisane umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2019

edenPamiętam obecnego ministra transportu jak przed wyborami pouczał PO jak się powinno budować drogi oraz że PO buduje za drogo. Może teraz pora … Czytaj całość

22-10-2019

Tirowiec... a Trójka ? 14 miesięcy temu uroczyście otwarta przez Premiera do dziś nie zrobiona na trasie Lubin - Polkowice / zmiana wykonawcy / , a planowane … Czytaj całość

22-10-2019

nnndokładnie tak samo było z mieszkaniami w PRL-u. Mam wrażenie że wrócił jak z filmów Barei. Prezio kończył 8-latkę podstawówkę więc wróciło żeby czuł … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)