Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do oszustwa ws. Neckermanna

3
Podziel się

Warszawska prokuratura rejonowa prowadzi czynności sprawdzające ws. możliwości popełnienia oszustwa przez przedstawicieli Neckermanna w Warszawie. Firma jeszcze w ubiegły poniedziałek informowali o realizacji podróży zgodnie z planem.

Warszawska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do oszustwa ws. Neckermanna
(Shutterstock.com)
bEhctnAR

Jak informuje RMF FM, powołując się na PAP, rzecznik prokuratury prok. Łukasz Łapczyński mówi, że zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone w niedzielę do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota przez jednego z warszawskich adwokatów.

Według zawiadamiającego, przedstawiciele Neckermann sp. z o.o. w Warszawie wydali 23 września w imieniu spółki komunikat o realizacji wyjazdów zgodnie z planem wprowadzający w błąd co do kondycji finansowej spółki osoby, które między ubiegłym poniedziałkiem a środą zawarły z tym biurem umowy o podróże turystyczne.

Prokuratura zaznaczyła, że z treści zawiadomienia nie wynika, by prawnik składający zawiadomienie był pokrzywdzonym lub reprezentował interesy potencjalnych pokrzywdzonych. Według śledczych złożył on zawiadomienie w swoim imieniu.

bEhctnAT

Postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających.

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Neckermann jest częścią Thomasa Cooka i jego niewypłacalność jest związana z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem brytyjskiego biura podróży.

bEhctnBu
KOMENTARZE
(3)
Pete
2 lata temu
Oszust jednego dnia mówi że wszystko okej a drugiego zamyka firmę. Oszustwo w żywe oczy. Przed sąd. Dokładnie na tą wiadomość czekałem.
Lex
2 lata temu
Coś jednak resort sprawiedliwości robi. Augiasz Ziobro działa.
Tfuu
2 lata temu
Nigdywiecej zachodnich zlodzieji
bEhctnBv