Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|
aktualizacja

Warto być czujnym. ZUS właśnie wysłał ważne dane. Tylko ich nie przegap

25
Podziel się:

ZUS poinformował, że rozpoczął akcję informowania płatników składek o stanie ich rozliczeń za 2020 rok. W piśmie można znaleźć informacje o nadpłatach lub niedopłatach. Co z nimi zrobić?

Warto być czujnym. ZUS właśnie wysłał ważne dane. Tylko ich nie przegap
Informacje od ZUS-u dostanie ok. 2,5 mln Polaków (PAP, Marcin Bielecki)

Jak poinformował ZUS, od 7 stycznia informacje o saldzie i rozliczeniu wpłat są sukcesywnie przekazywane do 2,5 mln płatników. W tym roku dane są udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Co znajduje się w informacji od ZUS-u? "Będzie podana wysokość wpłat przekazanych w ubiegłym roku oraz jakie należności zostały rozliczone tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w układzie ratalnym, otrzymają informację o kwocie, która pozostała im jeszcze do spłaty" - czytamy w komunikacie.

Każdy z płatników może spotkać się z trzema sytuacjami: koncie rozliczonym na zero, nadpłatą lub niedopłatą.

Zobacz także: Karpacz ma dość zakazów. "Ludzkie dramaty to nasza codzienność"

Nadpłata na koncie ZUS

Co z nadpłatą? "Nadpłatę można pomniejszyć z kwoty składek wpłacanych w najbliższym terminie. Można też wystąpić z wnioskiem o jej zwrot (wniosek RZS). Nadpłata zostanie zwrócona na numer rachunku bankowego, który jest zapisany na koncie płatnika" - informuje ZUS.

Niedopłata na koncie ZUS

W przypadku niedopłaty trzeba ją spłacić, ale można rozłożyć na raty. "Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, można skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń, który przedstawi najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia. Doradca pomoże też w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów" - informuje ZUS. Można to zrobić telefonicznie lub online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
podatnik
3 lata temu
Witam szanowne grono "twórców" prozy dnia codziennego. Tak czytam czytam... sobie komentarze o ZUS-ie i wychodzi na to, że ci co tak zajadle tak piszą o tej instytucji sami do tego doprowadzili swoimi wyborami wybierając lub wcale, biurokratów, złodziei albo rozdawczyków za swoich przedstawicieli w rządzie i nie tylko. Masz jeden z drugim ponoć rozum to myśl i dopiero pisz, że to Twoja i nie kogo innego a tylko Twoja i tobie podobnych wina, że jest jak jest bo sami tego chcieliście wybierając byle kogo lub wcale tylko dla tego aby komuś zrobić nazłość i doprowadziłeś jeden z drugim, że nie mogę to czy tamto i nie płaczcie bo to właśnie przez was samych nie kogo innego tak jest jak jest. Pozdrawiam.
SASIA
3 lata temu
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ ZAMKNĘŁAM W 2002 ROKU. MIAŁAM ZADŁUŻENIE W ZUS.U KOMORNIKA WSZYSTKIE ZALEGŁOŚCI ZAPŁACIŁAM.OBECNIE POD KONIEC 2020 ROKU WESZŁAM NA KONTO MOJE ROZLICZEŃ SKŁADEK ZUS I CO SIĘ OKAZUJE ,ŻE MAM NADPŁATĘ CA 2600,00. W TYCH LATACH ŻADNEJ INFORMACJI O ROZLICZENIU MOJEGO KONTA ZE ZUS NIE OTRZYMAŁAM.DOPIERO JAK JAK NAPISAŁAM PISMO DO ZUS -ROZLICZYLI MOJE KONTO I MAM NADWYŻKĘ W KWOCIE CA 2800,00 ZŁ. MAM OBECNIE ZROBIĆ WNIOSEK O ZWROT NADPŁACONYCH SKŁADEK. I TAK MYŚLĘ, GDZIE SĄ MOJE ODSETKI PRZEZ 18 LAT OD KWOTY 2800,00. A KOMORNIK ŚCIĄGNĄŁ MI TEŻ WYSOKIE ODSETKI.
POLAK PO
3 lata temu
NAJLEPSZY ROK 2020! ZYSKI+30% + TARCZA Z PFR 1 MLN PLN! SPRAWDŹ NIP 9441551863
Syntax error
3 lata temu
Nasz kraj to ma mocny syntax error w muzgach. System im się wiesza non stop. System PiSu ma dużo błędów nawet aktualizacjie nie pomagają.
Wdowa
3 lata temu
Polskie panstwo okrada swoich obywateli w najestacie prawa .Zlodziejski zus niech odda skladki osob zmarłych członkom ich rodzin.
...
Następna strona