Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Kamil Starczyk
|

Wawel pokazał wyniki. Znany producent słodyczy znów notuje spadek zysków

9
Podziel się:

Firma Wawel wypracowała w pierwszej połowie tego roku zysk przed opodatkowaniem w wysokości 14,3 mln zł. To oznacza spadek o 2,4 mln zł, czyli o 14 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Wawel pokazał wyniki. Znany producent słodyczy znów notuje spadek zysków
Wawel. Znany producent słodyczy znów notuje spadki (EASTNEWS, Marcin Jurkiewicz)
bEIVzWvF

W I poł. 2021 r. w ujęciu jednostkowym zysk netto wyniósł 11,48 mln zł wobec 13,24 mln zł zysku w analogicznym okresie zeszłego roku. Przychody ze sprzedaży osiągnęły wysokość 213,86 mln zł wobec 208,22 mln zł w I poł. 2020 r. - czytamy w raporcie spółki Wawel.

"Niewątpliwie w dalszym ciągu nadzwyczajna sytuacja wywołana pandemią COVID-19 będzie miała wpływ na wyniki, jakie spółka będzie osiągać w kolejnych kwartałach. Wprowadzane okresowo restrykcje związane z pandemią w połączeniu z 'zamrożeniem' gospodarki powodowały dla konsumentów ograniczenia w dostępie do znacznej części sklepów stacjonarnych" – tłumaczy spółka w komunikacie.

"Wypracowany w okresie pierwszego półrocza bieżącego roku wzrost przychodów na poziomie tylko 3 proc. względem analogicznego okresu roku ubiegłego, przypadającego na szczyt pandemii, świadczy o dalszym jej negatywnym wpływie na poziom sprzedaży" – czytamy dalej.

bEIVzWvH
Zobacz także: Zarobki będą jawne? Sedlak: W Polsce mamy problem kulturowy

Raport spółki Wawel. Wpływ pandemii COVID-19 na wyniki

Przedstawiciele firmy zwracają uwagę na to, że w kontekście dostaw surowców i opakowań należy podkreślić, że struktura zakupów – nie licząc miazgi kakaowej – jest zdywersyfikowana i na dzień dzisiejszy spółka nie widzi ryzyka przerwania łańcuchów dostaw.

"W przypadku miazgi kakaowej, która jest głównym surowcem produkcyjnym, zostały podjęte działania o charakterze prewencyjnym, celem zabezpieczenia ciągłej dostępności tego surowca, tak aby proces produkcyjny i związana z tym realizacja zamówień mogły przebiegać bez zakłóceń, czego efektem jest widoczne w bilansie zwiększenie stanów magazynowych. Drugim, równoważnym czynnikiem determinującym podjęte działania prewencyjne, była strukturalna zmiana na rynku kakao polegająca na wprowadzeniu od 1 października 2020 r. stałej, dodatkowej opłaty w wysokości 400,00 USD, doliczanej do każdej tony ziarna kakaowego, co w przeliczeniu na miazgę kakaową daje nam wartość 500,00 USD na tonę" – czytamy.

bEIVzWvN

Przedstawiciele firmy oceniają, że działalność spółki nie została w sposób trwały i istotny zakłócona. W bieżącym okresie sprawozdawczym zarówno produkcja jak i sprzedaż są realizowane zgodnie z zamówieniami. Zarząd spółki podkreśla, że na bieżąco monitoruje rozwój zagrożenia związanego z epidemią COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVzWwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Ziomal
2 miesiące temu
No to już nie jest "Wawel" tylko "Bubel"
Antek
2 miesiące temu
Po prostu nie smaczne szkoda każdej zlotowki
Viki
2 miesiące temu
Wawel i Goplana to są wyroby czekoladopodobne. Niby mają w składzie kakao ale w smaku to jej nie przypominają. Maziste, gorzkie jakieś takie dziwne. No nie polecam.
bEIVzWwj
zzzppp
2 miesiące temu
kilka lat temu zmienił się prezes. Zaczął od ciecia kosztów. dowiedziałem się o tym jak kupiłem czekoladę Wawelu czekoladopodobną i sprawdziłem w necie co się dzieje. Prezio dostał premię, ja do tej pory nie kupiłem 1 sztuki ich wyrobów.
jolka55
2 miesiące temu
Niestety, firma nie jest polska. Ponadto wszędzie olej palmowy! Nie kupuję!