Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Wycięli im las. Firmy przerzucają się odpowiedzialnością

425
Podziel się

Pani Małgorzata odwiedziła odziedziczoną po rodzicach ziemię. Okazało się, że z około dwudziestoletniego lasu nie zostało nic. Drzewa zostały wycięte przez podwykonawcę wynajętego przez PGE Dystrybucja. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za straty związane z wycinką.

Wycięli im las. Firmy przerzucają się odpowiedzialnością
Żadna z firm nie chce wziąć odpowiedzialności za wycinkę (Adobe Stock)
bDYOZnFh

Małgorzata Sala odziedziczyła po swoich rodzicach ziemię na Podkarpaciu. Na posesji według kobiety było około 150 drzew, które miały około 20 lat. W lutym, kiedy wraz z mężem pojechała na posesję odkryła, że po lesie został jedynie krajobraz jak po wybuchu.

Na posesji znajdywała się linia wysokiego napięcia. Okazało się, że został on całkowicie wycięty, drzewa zniknęły, a dokonała tego firma będąca podwykonawcą PGE Dystrybucja. Sprawa poszkodowanego małżeństwa została nagłośniona w materiale Interwencji.

Państwa Sala nikt nie zapytał o zgodę. Co więcej nie zostali nawet o fakcie wejścia pracowników firmy odpowiedzialnej za wycinkę poinformowani. Nie było kontaktu z PGE Dystrybucja i podwykonawców, choć uzyskanie namiaru na rodzinę nie było utrudnione. Wszystkie dane dostępne były za pośrednictwem urzędu gminy.

bDYOZnFj
Zobacz także: Nowy Ład blokuje reformę OFE? Prezes PFR wyjaśnia

Małżeństwo oczekuje odszkodowania, ale tu pojawia się problem. PGE Dystrybucja uważa, że potencjalną odpowiedzialność za to zdarzenie ponosi podwykonawca i to on powinien wypłacić potencjalne zadośćuczynienie. Natomiast podwykonawca tłumaczy się koniecznością usunięcia nagłego zagrożenia. Jakiego, o tym nie poinformowano rodziny.

Rodzina ma żal nie tylko o samą wycinkę ale o fakt, że nikt nawet nie próbował się z nimi w tym temacie kontaktować. Obawiają się także, że w walce z dużymi firmami skazani są na porażkę.

bDYOZnFp

Małżeństwo Salów zgłosiło sprawę na policję i domaga się z tytuł szkód odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYOZnFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(425)
lolek
5 dni temu
...nie mają szans. W rekompensacie, zlikwidować obcą inwestycję na swoim terenie. No i wtedy odezwie się zainteresowany!
Misio.
5 dni temu
sto pięćdziesiąt drzew to jeszcze nie las. W/g obowiązującego prawa las powinien posiadać co najmniej 0,10 ha powierzchni, co daje zależnie od wieku od 450 do 200 drzew.
zcx
4 tyg. temu
Państwo pis w całej okazałości.
bDYOZnFL
exx
4 tyg. temu
to samo z Eneą, to potentat i nikt z nimi i nie wygra ... działka zniszczona, straciła na atrakcyjności, takie to mamy państwo prawa i chronioną własność prywatną
Lew Trocki
4 tyg. temu
dla ojczyzny ratowania wrócił się przez morze, dobrze że nic nie macie to wam nie wytną, najwyżej krzaczora....
...
Następna strona