Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WS
|

Węgiel po 1850 zł za tonę. Prezydent z PiS przekonuje: jest bardzo dobrej jakości

30
Podziel się:

W Stalowej Woli mieszkańcy będą mogli kupić węgiel lub ekogroszek w cenie 850 zł brutto za tonę. Jak poinformował prezydent miasta, 1850 zł brutto wynosi preferencyjna cena węgla dla mieszkańców, a 1000 zł wynosi dodatek do każdej tony. "Harmonijna współpraca rządu i samorządu przynosi efekty zawsze tam, gdzie jest dobra wola. A taka właśnie jest w Stalowej Woli dzięki gospodarzowi - prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu", przekazał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Węgiel po 1850 zł za tonę. Prezydent z PiS przekonuje: jest bardzo dobrej jakości
Węgiel w Stalowej Woli będzie dystrybuowany przez samorząd za 850 zł za tonę (Agencja Wyborcza.pl, Patryk Ogorzałek)

"Dzięki ustawie przygotowanej przez Rząd PiS możemy zaproponować mieszkańcom Stalowej Woli i regionu bardzo dobrej jakości węgiel za 1850 zł brutto za tonę. Odliczając dodatek węglowy, to 850 zł/tonę", podał Lucjusz Nadbereżny na Twitterze.

W rozmowie z PAP prezydent miasta przekazał, że obecna cena jest niższa niż w minionym sezonie grzewczym, ponieważ średnia cena w składach wynosiła wówczas 1300-1400 zł za tonę.

Jakość potwierdzona certyfikatem

Prezydent z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podał również, że węgiel jest wysokiej jakości, potwierdzony odpowiednim certyfikatem. Surowiec będzie dostarczała spółka PGE.

Według rozmów, jakie przeprowadziliśmy z samorządowcami, PGE głównie sprzedaje węgiel z Kolumbii.

- Zgodnie z projektem ustawy jest przewidziane wystawianie certyfikatów jakości przez firmy wprowadzające węgiel do obrotu, przy czym nie jest wskazane, co ten certyfikat będzie obejmował. Nam zależy, aby mieć gwarancję od PGE na zakupiony węgiel - żeby nadawał się do spalenia w piecach domowych, a jego wartość energetyczna była określona - mówiła w rozmowie z money.pl zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak.

I dodała, że PGE mówi, że ma węgiel z Kolumbii, handluje nim od kilku lat i go zna. - Zobaczymy. Będziemy domagali się nie tylko certyfikatu, ale i gwarancji umowy. Oczywiście jest dużo wątpliwości między innymi, czy cała partia będzie tej samej jakości - przekazała w rozmowie z nami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
MagicUE
rok temu
Odpowiedz dilera na nowy towar w okolicy
MagicUE
rok temu
Odpowiedz dilera na nowy towar w okolicy
Ktos
rok temu
LUDZIE! POLACY! Kiedy wy otworzycie oczy, nie widzicie co się dzieje? Czemu zaciskacie pasa, czemu zagryzacie zęby a nie zaczniecie myslec?
Rafal
rok temu
węgiel jest bardzo dobrej jakości bo poświęcony przez Ojca Toruńskiego
Maniek
rok temu
To tak jak za komuny w PGR-ach pokazywano przygotowany pod publiczkę przykładny zakład, gdzie do niego zwożone zwierzęta z całej okolicy, aby pokazać społeczeństwu, że władza doskonale radzi sobie z przeciwnościami niedostatku żywności. A jak było, każdy widział w sklepie, teraz jest podobnie. PISLAM w czystej postaci, NEOKOMUNA wróciła
...
Następna strona