Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Węgiel z rządową dopłatą. Czasu na złożenie wniosku jest coraz mniej

34
Podziel się:

Jeśli w ubiegłym roku wnioskujący o tani węgiel nie wykupił pełnej puli 3 ton przysługującego mu opału, to w 2023 roku musi złożyć wniosek ponownie. Jak zauważa "Super Express", czasu na formalności jest coraz mniej. Warto spieszyć nie tylko z uwagi termin, ale też na czas realizacji zamówienia.

Węgiel z rządową dopłatą. Czasu na złożenie wniosku jest coraz mniej
Dodatek węglowy. Im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej nastąpi wypłata środków (Adobe Stock, Artur Nyk)

"SE" podkreśla, że im wcześniej złożymy wniosek, tym szybciej węgiel do nas trafi. Ostateczny termin na dostarczenie dokumentów do urzędu gminy mija 15 kwietnia 2023 r.

Tańszy węgiel od samorządów. Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku

"Wraz z wnioskiem konieczne jest złożenie oświadczenia, że wnioskodawca ani żaden członek gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup po preferencyjnej cenie, nie kupili paliwa stałego w ilości określonej przepisami na sezon grzewczy 2022/2023. Przed otrzymaniem węgla, trzeba wpłacić na wskazane przez urzędników odpowiednią sumę" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Protesty i starcia z policją w Niemczech. Wyburzą wieś dla węgla brunatnego

Sprzedaż węgla przez samorządy odbywa się na podstawie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego. Zakłada ona, że gospodarstwa domowe, gminy, spółki gminne i związki gminne mogą kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Gmina może sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Sprzedawcom tego węgla przysługują rekompensaty, których maksymalny limit na 2023 r. ustalono na 4,9 mld zł. Przy zakupie obowiązuje trzytonowy limit. Ceny węgla w każdej gminie można sprawdzić w portalu cieplo.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
wirus
rok temu
do "Nowego".... Niestety to nie jest jedyna grupa zrobiona w balona. Podobnie jest z tymi co zaufali wcześniej rządowi o ogrzewaniu na prąd I i II taryfa i w piecach kaflowych zamontowali ogrzewanie elektryczne w Enerdze podpisali nowa umowę ... Na początku .... po założeniu nie były to ogromne pieniadze lecz co roku gdy zaczeto podwyższać opłaty za prąd za zuzyty prąd oświetlenie i ogrzewanie 2 piece kaflowe to już zrobiła sie masakra. W 2021r zużyto w ciągu 12 m-cy ponad 7.000,-kwh . I raptem tylko 1500zł dopłaty ..... . To sa ukryte podwyżki ... Solidarnośc przy mniejszych podwyżkach wyszła na ulicę ... ale USA , niemcy pchali kasę aby rozwalic układ Warszawski ... tak jak teraz pchaja kase razem z polakami na ukrainę i rozwalenie Federacji Rosyjskiej i Putina ... oczywiście kosztem swoich obywateli polaków ....
Nowy
rok temu
Dlaczego faworyzuje się tych co palą śmieciami i zanieczyszczają powietrze przecież mieli być karani a tu jak zwykle PiS robi na odwrót i daje im kasę tak że niektórzy mają ogrzewanie za darmo a jeszcze ciągle narzekają . Jeśli uważają że nie stać ich na węgiel to niech założą gazowe i dopiero zobaczą że jakie to są koszty i rząd nie da im nawet złotówki bo to jest jedyna grupa zrobiona w balon.
*****
rok temu
Ja dostałem węgiel ale nie pieniądze bo mi się nie należą. Dla tego że nie mam kosza i za mało wody zużyłem.
olek
rok temu
Dlaczego nie chcecie skończyć z węglem? Chyba że to lubicie. Moi sąsiedzi pobrali 3 tysie na węgiel i grzeją gazem. W okolicy stoi ze 100 domów jednorodzinnych i nie ma dymu z węgla. Jednak moim zdaniem najlepsza jest kompozycja kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania i kominek z turbiną. Oczywiście nie tej zimy bo 3 tysie na węgieł starczą na grzanie gazem całą zimę, w tym roku nie ma tańszego grzania.
Nie kupujcie
rok temu
Te tzw. samorządowy węgiel to totalny szajs. Polowa to piach i miał.
...
Następna strona