Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wi-Fi w Pendolino. PKP Intercity chwali się popularnością długo wyczekiwanej usługi

32
Podziel się:

Wi-Fi w Pendolino jest hitem wśród pasażerów - ogłasza PKP Intercity. Przewoźnik podkreśla, że wprowadzona po długim okresie oczekiwań usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy użytkownicy pobierali średnio 72 GB danych dziennie.

Łącznie pasażerowie pobrali do tej pory 4,3 TB danych, co dziennie daje 72 GB.
Łącznie pasażerowie pobrali do tej pory 4,3 TB danych, co dziennie daje 72 GB. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEILvyQB

Brak Wi-Fi w pociągach Pendolino był kompromitującym zaniedbaniem rządu, który podpisał umowę na dostawę tych ultranowoczesnych jak na polskie warunki pociągów.

Gdy wreszcie po kilku latach, po licznych opóźnieniach, internet został udostępniony, już widać, że usługa cieszy się oczywistym zainteresowaniem ze strony podróżnych.

- Pierwsze miesiące funkcjonowania urządzeń Wi-Fi w składach Pendolino pokazują, że zastosowane rozwiązania systemowe działają w pełni sprawnie - mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. - Pasażerowie chętnie korzystają z tego udogodnienia, o czym świadczą chociażby długość trwania sesji i ilość pobieranych danych - dodaje.

bEILvyQD

Obejrzyj: PKP zmienia się w holding. Firma szykuje się do międzynarodowej konkurencji

Przewoźnik podaje, że w styczniu i lutym z internetu skorzystało ponad 17,5 tys. pasażerów, a w samym lutym było to około 540 osób dziennie. Pasażerowie korzystają z Wi-Fi średnio przez 53 minuty, pobierając podczas takiej sesji 243 MB danych.

Łącznie pasażerowie pobrali do tej pory 4,3 TB danych, co dziennie daje 72 GB. Rekordzista podczas blisko pięciogodzinnej sesji pozyskał ponad 7 GB danych

bEILvyQJ

- Sukcesywnie na tory wyjeżdżają kolejne składy Pendolino wyposażone w bezprzewodowy internet. Już w czerwcu połowa składów obsługujących połączenia kategorii EIP będzie posiadać darmowe Wi-Fi – mówi Chraniuk.

Sieć Wi-Fi dostępna jest aktualnie w blisko 270 składach i wagonach PKP Intercity. Posiadają ją 225 wagony PKP Intercity oraz 44 elektryczne zespoły trakcyjne, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT3 oraz cztery pociągi Pendolino.

Zgodnie z planami, do roku 2023 bezprzewodowy internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80% składów PKP Intercity. Docelowo wszystkie pociągi przewoźnika będą posiadały tę usługę.

bEILvyQK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEILvyRe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(32)
Obywatel
3 lata temu
Jako, że to pkp, próbował już ktoś przechwycić dane osób zalogowanych do tego WiFi?
Nemo
3 lata temu
Dawno powinno być i to nie tylko w Pendolino, ale we wszystkich pociągach, no może w tych których trasa (czas przejazdu) jest dłuższa niż 30 minut
art
3 lata temu
CIEKAWE, wczoraj wracając z Krakowa nie można było się zalogować, a problem z własnym internetem po drodze jest bo ten pociąg jest zbyt szczelny
bEILvyRf
Poseydonn
3 lata temu
Chwaleniem się czymś takim jak wifi w pociągu, to trochę tak jak w latach 70-tych że wreszcie prąd założyli i nie trzeba siedzieć przy świecy. Niby sukces... ale wszędzie to normalność już od dawna.
Zack
3 lata temu
bzdura, to wi fi nie działa, konduktorzy muszą ciągle resetować, system autoryzacji sam się blokuje przy kolejnej sesji.
...
Następna strona