Notowania

wiadomości
24.06.2000 19:13

1000 lat Wrocławia

1000 lat Wroclawia 1000 lat Wrocławia We Wrocławiu zakończyły się obchody 1000-lecia miasta i biskupstwa wrocławskiego. Jubileusz uczczono mszą, odprawioną na wrocławskim rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

1000 lat Wroclawia 1000 lat Wrocławia We Wrocławiu zakończyły się obchody 1000-lecia miasta i biskupstwa wrocławskiego. Jubileusz uczczono mszą, odprawioną na wrocławskim rynku. Wzięli w niej udział, między innymi, prezydent Aleksander Kwaśniewski, marszałek Sejmu Maciej Płażyński i premier Jerzy Buzek. Mszy przewodniczył legat papieski kardynał Edmund Szoka z USA. Eucharystię koncelebrowało 60 biskupów katolickich, w tym prymas Polski kardynał Józef Glemp, nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk, hierarchowie z zagranicy oraz biskupi greckokatoliccy z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech. Nawiązując do swego polskiego pochodzenia kardynał Szoka podkreślił, że przybywa do Polski nie jako obcy, ale jako jeden z nas. W odczytanej po polsku homilii stwierdził, że swoją wiarę otrzymał dzięki przodkom, którzy pochodzą z polskiego narodu. Po mszy, we wrocławskim Ratuszu z Episkopatem i władzami miasta spotkał się prezydent Aleksander Kwaśniewski. 'Historia miasta związana była i z Polską, i z Niemcami, z
Austrią, Węgrami, Czechami. żydami. Ukraińcami, i z wieloma przybyszami z całego świata, którzy tutaj szukali dla siebie miejsca i możliwości rozwoju. Wrocław może być swoistym przykładem jak silne mogą być europejskie więzi' - powiedział prezydent podczas spotkania.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz