Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

10.04.10. Świat patrzył na Polskę

0
Podziel się:

Wspominamy dzień, w którym oczy całego świata zwrócone były na Polskę.

10.04.10. Świat patrzył na Polskę
bEUtOxNN

Bezprecedensowa tragedia sprawiła, że Polska znalazła się w centrum uwagi światowych mediów. Dziś wspominamy dzień, w którym oczy całego świata zwrócone były na nasz kraj. Money.pl przypomina, jak światowe media relacjonowały wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

Pierwsze doniesienia były enigmatyczne. Rosyjska stacja _ Russia Today _ informowała nawet o 132 osobach, które miały znajdować się na pokładzie samolotu.

W krótkiej depeszy stacja przypomniała karierę polityczną Lecha Kaczyńskiego. Pojawia się m.in. informacja o tym, że rozpoczęła się ona w latach 80. u boku Lecha Wałęsy.

bEUtOxNP
Zobacz także: Zobacz relację Russia Today (ang.):

Informacyjne stacje telewizyjne na całym świecie przerywały programy, by podać dramatycznie brzmiącą wiadomość. Komentatorka stacji _ CNN _ skupiła swoją uwagę na fakcie, że delegacja, której przewodniczył prezydent, leciała na uroczystości 70. rocznicy masakry polskich oficerów w Katyniu.

Zobacz także: Zobacz relację CNN (ang.):
bEUtOxNV

Nie tylko zdjęcia z miejsca katastrofy obiegły cały świat. Hiszpańska stacja TVE 1 pokazała, jak pod Pałacem Prezydenckim spontanicznie zaczęli gromadzić się dotknięci poczuciem straty Polacy. Na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się kwiaty i znicze.

Zobacz także: Zobacz relację TVE 1 (hiszp.):
bEUtOxNW

Smutek i żałobatowarzyszyły w pierwszych dniach po katastrofie towarzyszyły nie tylko mieszkańcom stolicy. Niemiecka telewizja Deutsche Welle pokazała reportaż z _ kraju smutku _. Reporterka odwiedziła m.in. Gdańsk, gdzie wspomina legendę Solidarności Annę Walentynowicz..

Zobacz także: Zobacz reportaż Deutsche Welle (niem.):

W smutku pogrążyli się Polacy na całym świecie. W relacji _ BBC _widzimy naszych rodaków modlących się za ofiary katastrofy w kościele w Londynie.

bEUtOxNX
Zobacz także: Zobacz relację BBC (ang.):

Z całego świata płynęły kondolencje. Złożyli je wszyscy, najważniejsi światowi przywódcy. Minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy uczcili piłkarze Realu Madryt i FC Barcelona, którzy 10 kwietnia rozegrali mecz na Santiago Bernabeu w Madrycie.

bEUtOxNY

bEUtOxOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)