Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatkowy dzień wolny 12 listopada. Prezydent podpisze ustawę

739
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym - zapowiedział jego rzecznik Błażej Spychalski. Złożył tę deklarację po kilkugodzinnym szumie w sprawie decyzji prezydenta. O wahaniach Dudy mówił m.in. marszałek Senatu.

Dodatkowy dzień wolny 12 listopada. Prezydent podpisze ustawę
(East News/ Bartosz KRUPA)
bFdMFTCd

[Aktualizacja: 11:00]

Wątpliwości i zamieszanie wokół podpisu prezydenta pod ustawą o dodatkowym dniu wolnym od pracy 12 listopada w końcu zostały rozwiane. Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, potwierdził, że Andrzej Duda jednak sygnuje wolny poniedziałek po obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

bFdMFTCf

Do poniedziałku rana nie było to jednak takie pewne. "Prezydent poważnie się waha, czy podpisać ustawę o wolnym 12 listopada" – pisał portal wPolityce, powołując się na swoje źródła w Pałacu Prezydenckim. Potwierdzał to również marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Prezydent waha się. Jak z resztą rozmawiałem z panem prezydentem, faktycznie wahał się podczas tej rozmowy. Ale to jest decyzja prezydenta i zobaczymy jaką decyzję podejmie mówił w poniedziałek rano Polskiej Agencji Prasowej marszałek.

Przypomnijmy, że ustawa, która miała nam dać dodatkowy dzień wolny, w poniedziałek po 100. rocznicy odzyskania niepodległości, wróciła z poprawkami senatorów do Sejmu. Teraz posłowie 7 listopada mają ocenić propozycje Senatu, a potem ustawa zostanie przedłożona prezydentowi Dudzie do podpisu.

Kłopot w tym, że - jak zaznaczał informator portalu wPolityce - w takim trybie prezydentowi zostawia się zaledwie kilka dni na rozpatrzenie ustawy, a nie przewidziane w Konstytucji 21 dni.

bFdMFTCl

Również sam rzecznik prezydenta niepewnie wypowiadał się względem podpisu. - Poczekajmy, aż ustawa trafi na biurko prezydenta, zobaczymy, jaki będzie jej ostateczny kształt - komentował rano doniesienia medialne w radiu Plus Błażej Spychalski. Przekonywał tylko, że Andrzej Duda jest póki co "ostrożnym zwolennikiem". Zdaniem rzecznika prezydenta wolne w dniu 12 listopada jest "jak najbardziej celowe".

bFdMFTCm

Ostatecznie jednak, jak zaznaczył na Twitterze, prezydent uznał, że parlament podjął słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę, a podpis Andrzeja Dudy znajdzie się pod ustawą o wolnym poniedziałku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdMFTCG
KOMENTARZE
(739)
WIOSNA
rok temu
Pan PREZYTENT RP Andrzej Duda co do dnia 12.11. 2020 przewidział czego oczekują Polacy .Raczej dzień 12.11jakby uczcić św Bożego narodzenia dniem następnym.
ala
3 lata temu
mnie to rece opadaja, jak wszystkie wazne dla Polakow decyzje podpisywane sa na "kolanie" bez przemyslenia , rozwagi…. plakac sie chce
kuratorubogic...
3 lata temu
PAD podpisze wyrok Smierci dla siebie pod warunkiem, że wyrok taki podsunie mu p.prezes JK!
bFdMFTCH
Zosy
3 lata temu
Wyjątkowy to gest prezydent który nic nie może i o niczym nue decyduje
Egon
3 lata temu
niech się waha w domu.
...
Następna strona