Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

19 firm chce zaprojektować drogę ekspresową S12. GDDKiA wreszcie dostała pieniądze

7
Podziel się:

- Teraz dostaliśmy zielone światło i możemy przystąpić do rozstrzygnięcia przetargów - powiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

19 firm chce zaprojektować drogę ekspresową S12. GDDKiA wreszcie dostała pieniądze
(Reporter Poland)
bEKaejNh

19 wykonawców jest chętnych do zaprojektowania drogi S12 od granicy województwa łódzkiego z mazowieckim przez Radom do Puław. O rozpoczęcie inwestycji od lat zabiegają samorządy zrzeszone w stowarzyszeniu na rzecz budowy drogi S12.

Firmy złożyły swoje oferty jeszcze w ubiegłym roku, ale Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad kilkakrotnie przekładała terminy ich otwarcia, bowiem nie miała zapewnionego finansowania ze strony państwa.

- Teraz dostaliśmy zielone światło i możemy przystąpić do rozstrzygnięcia przetargów - powiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Dodała, że najniższe cenowo oferty są niższe niż zakładały kosztorysy.

bEKaejNj

- Termin podpisania umów planowany jest wstępnie na wrzesień, oczywiście przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu - zaznaczyła rzeczniczka.

Zadaniem projektantów będzie analiza wielokryterialna wariantów przebiegu przyszłej S12 oraz przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej. Dokumentacja powinna być gotowa w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zobacz także: Wideo: powstaje najdłuższy tunel w Polsce

W przypadku odcinka od granicy województw do Radomia oferty złożyło 9 wykonawców. Najniższą cenę - 4,8 mln zł - zaoferowało konsorcjum firm: SAFEGE S.A.S., Schuessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o i Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH. Najwyższą cenę - 12,2 mln zł - ma oferta złożona przez konsorcjum firm: MP-Mosty Sp. z o.o. i MPRB sp. z o.o.

bEKaejNp

10 wykonawców chce zaprojektować odcinek od Radomia do Puław. Najniższą cenę - 5,7 mln zł - zaoferowało także konsorcjum firm: SAFEGE S.A.S., Schuessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o i Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH. Najwyższą cenę - 12,7 mln zł - ma oferta złożona przez konsorcjum MP-Mosty Sp. z o. o. i MPRB Sp. z o.o.

Opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami niezbędnymi do uzyskania decyzji środowiskowych dla dwóch odcinków trasy: pierwszego - od granicy woj. łódzkiego do Radomia i drugiego - od Radomia do Puław, powinno być gotowe wiosną 2020 r.

Droga nr 12 przebiega równoleżnikowo przez trzy województwa: łódzkie, mazowieckie oraz lubelskie. Odcinek trasy z Piotrkowa Trybunalskiego do Puław ma mieć ponad 100 km. S12 miałaby się rozpocząć w woj. łódzkim, w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie skrzyżowałaby się m.in. z autostradą A1 oraz S8. Przebiegając przez Radom dałaby możliwość połączenia komunikacyjnego z ekspresową S7 oraz drogą krajową nr 9. W okolicach Zwolenia skrzyżowałaby się z DK nr 79 i poprowadziłaby do Puław w woj. lubelskim.

bEKaejNK
gospodarka
inwestycje
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
wer
4 lata temu
woj. lubelskie?Nie wiedziałem, że takie jest
edek
4 lata temu
Fajnie tylko za PO pisało się o budowach dróg, a dziś pisze się o ich projektowaniu (i to wcale nie chodzi o projekt budowlany). Ta droga w przy takim tempie powstanie może za 10 lat
Waoak
4 lata temu
A co z K 16.
bEKaejNL
JD
4 lata temu
Bardzo ważna droga! Szkoda, że nie jest dalej na zachód wytyczona od Piotrkowa! Pod Piotrkowem miała się łączyć z S8 z Wrocławia co by rozwiązało sprawę przejazdu wschód zachód ! Politycy postanowili inaczej i pieniądze na S8 przeznaczyli na budowę S14 nazywana teraz S8 do Łodzi!
analfabeta
4 lata temu
droga S 12 zaczyna sie przy zachodnie granicy w z niemcami zaczyna sie w leknicy poprzez zary glogow leszno kalisz lask i dalej radom pulawy biegnie do wschodniej granicy w dorohusku liczy okolo 900 km