Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1,2 mln zł odszkodowania od szpitala

0
Podziel się:

Posłowie ustalili górny pułap odszkodowania, jakiego będzie mógł się domagać pacjent poszkodowany przez szpital.

1,2 mln zł odszkodowania od szpitala
(Elfstrom/iStockphoto)
bEJYirxh

To maksymalna kwota, jaką będzie mógł otrzymać pacjent poszkodowany w polskim szpitalu. Sejm przegłosował ustawy zdrowotne. Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta wprowadza możliwość dochodzenia odszkodowania za błędy medyczne poza drogą sądową. To znacznie skróci procedury.

Nie wszyscy posłowie są jednak zadowoleni z wprowadzanych zmian. W dyskusji najpoważniejsze zastrzeżenia zgłosił, w imieniu Klubu Prawa i Sprawiedliwości, Bolesław Piecha.

Zdaniem PiS, nie wiadomo, co znaczy prawo do ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie _ w dwunastomiesięcznym okresie ubezpieczenia _. PiS ma też inne uwagi krytyczne. Chodzi o odejście od negocjacji wysokości odszkodowania na rzecz ministerialnego taryfikatora.

bEJYirxj

- _ Wystraszono się możliwości negocjacji szpitala, czy pacjenta z ubezpieczycielem i zaproponowano, żeby to minister zrobił taryfikator _ - powiedział Bolesław Piecha.

POSŁUCHAJ POSŁA PIECHY:

W wyniku nocnego głosowania, posłowie znowelizowali też ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, likwidującą staż podyplomowy i egzamin państwowy. Zdaniem Klubu PiS, ustawa jest w całości zła.

- _ Jest to ustawa szkodliwa. Senat nie przychylił się do wniosku grupy senatorów, żeby tę ustawę wyrzucić do kosza. A szkoda _- stwierdził poseł PiS.

bEJYirxp

POSŁUCHAJ POSŁA PIECHY:

Bardzo krytycznie o tej nowelizacji wypowiadał się też, w imieniu klubu SLD, Bartosz Arłukowicz.

- _ Staż podyplomowy w naszej ocenie pozostać powinien i nie powinien być narzedziem i metodą zwiększania liczby lekarzy na rynku _ - powiedział poseł SLD.

POSŁUCHAJ POSŁA ARŁUKOWICZA:

Sejm przegłosował również nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, wprowadzającą między innymi możliwość zapisywania się do lekarzy specjalistów i na zabiegi przez internet. Dzięki nowelizacji będzie można śledzić przesuwanie się kolejki zapisanych pacjentów. Zmiana prawa pozwoli też, na przykład, wyeliminować nadużycia związane z fałszowaniem recept.

bEJYirxq
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dodatkowe;polisy;zdrowotne;niekonstytucyjne,74,0,808778.html) Dodatkowe polisy zdrowotne niekonstytucyjne? Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach, narusza zasadę równości dostępu do świadczeń zdrowotnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t134429.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kopacz;zachwala;dodatkowe;ubezpieczenia;zdrowotne;kusi;ulgami,203,0,788683.html) Kopacz zachwala dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Kusi ulgami _ To szansa dla tych, którzy nie mają pieniędzy, a są wyprzedzani w kolejkach przez tych, którzy je mają _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dyrektorzy;szpitali;zadowoleni;z;komercjalizacji,136,0,808840.html) Dyrektorzy szpitali zadowoleni z komercjalizacji Ciągle jednak 40 procent uważa, że sytuacja finansowa ich placówek jest zła.
bEJYirxK
KOMENTARZE
(0)