Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla ukrainy
13.02.2015 06:33

2 mld dolarów dla Ukrainy od Banku Światowego

Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na ochronę uboższych i wspieranie reform - głównie w sektorach gazowniczym i bankowym - oraz walkę z korupcją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ukrafoto/East News)

Bank Światowy poinformował, że w 2015 roku przekaże Ukrainie do 2 mld dolarów, przeznaczonych przede wszystkim na ochronę uboższych warstw społeczeństwa, wspieranie reform - głównie w sektorach gazowniczym i bankowym - oraz walkę z korupcją.

_ - Mamy nadzieję, że dzisiejsze porozumienie z Mińska i porozumienie Międzynarodowego Funduszu Walutowego z Ukrainą utorują drogę do bardziej stabilnych warunków gospodarczych i rozwojowych z korzyścią dla ludności Ukrainy. Dzisiaj ogłaszam, że Bank Światowy jest gotów przekazać w 2015 roku do 2 mld dolarów na wsparcie ludności Ukrainy w obliczu obecnych wyzwań gospodarczych, finansowych i geopolitycznych. Jest życiowo ważne, by Ukraina szybko podjęła rozległe reformy _ - oświadczył prezes Banku Światowego Jim Yong Kim.

Jak informuje komunikat Banku, jego program pomocy dla Ukrainy na bieżący rok obejmuje między innymi istotne wsparcie budżetowe dla reform i szeregu projektów inwestycyjnych mających za cel poprawę jakości usług świadczonych przez służbę zdrowia i infrastrukturę publiczną.

Przekazane środki będą miały formę różnych instrumentów finansowych.

Od czasu uzyskania w 1992 roku członkostwa Banku Światowego Ukraina otrzymała od niego łącznie ponad 9 mld dolarów na 45 projektów i programów.

Tagi: pomoc dla ukrainy, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz