Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

300 zł na wyprawkę. W lipcu wypłacono ponad 169,4 mln zł

19
Podziel się:

Samorządy w lipcu wypłaciły z programu "Dobry Start" ponad 169,4 mln zł - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

300 zł na wyprawkę. W lipcu wypłacono ponad 169,4 mln zł
(EAST NEWS)
bECDIDKJ

Wnioski przez pierwszy miesiąc można było składać wyłącznie online, a ich liczba wyniosła 1,09 mln.

- Samorządy, pomimo możliwości rozpatrzenia wniosków i wypłaty świadczenia dobry start do 30 września, jeszcze w lipcu rozpatrzyły prawie wszystkie złożone w tym okresie wnioski. Co ważne w ponad 1/3 przypadków wypłaciły pieniądze jeszcze w lipcu - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej cytowana w komunikacie.

Z programu "Dobry Start" wypłacono w lipcu rodzinom ok. 565 tys. świadczeń.

bECDIDKL

Papierowy wniosek ma aż 9 stron. Złożyć będzie go można w Ratuszu, urzędzie dzielnicy, albo ośrodku pomocy społecznej dopiero po 1 sierpnia. Po tym terminie będzie można go również wysłać pocztą. Tu piszemy, jak wypełnić formularz.

ZOBACZ: 300+ idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

bECDIDKR

W ramach programu "Dobry start" nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Nie jest istotna również liczba posiadanych dzieci, jak w przypadku 500+. Wyprawka+, w założeniu, ma przysługiwać na każde uczące się dziecko - wychowujące się w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bECDIDLm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
kata
3 lata temu
na to PiS ma kasę ale na uczciwą waloryzacje dla emerytów nie ma? Skandal bo to emeryci głównie sponsorują +500,+300 i podobne programy Szydło i Rafalskiej, dlatego iż jako jedyni w RP płaca uczciwie podatki i składki na NFZ!
Mala
3 lata temu
Ja już dostałam i większość wyprawki już kupiłam córce
gdfgdf
3 lata temu
kolejki w urzedach po te 300+ - masakra
bECDIDLn
Jakotakiplus
3 lata temu
Żebrzący 300+, 500+ etc powinni być zobowiązani przyklejać tabliczki swoim dzieciom "To dziecko jest finansowane ze złodziejskiego programu PIS+"
Rozsądny.
3 lata temu
Coś mi się wydaje, że Pani minister mija się z prawdą. GOPS u nas wymaga złożenia zaświadczeń, o których średnie szkoły nie słyszały (przynajmniej na razie), a urzędniczka mówi, że musi być sformułowanie" uczęszcza do szkoły..... I jest uczniem kl..... . Sformułowanie" jest uczniem klasy np. drugiej i otrzymał promocję do klasy trzeciej. Nauka trwa 3lata i zakończy się w roku 2020 nic dla urzędników nie znaczy.