Notowania

dobry start
09.08.2018 14:11

300 zł na wyprawkę. W lipcu wypłacono ponad 169,4 mln zł

Samorządy w lipcu wypłaciły z programu "Dobry Start" ponad 169,4 mln zł - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Wnioski przez pierwszy miesiąc można było składać wyłącznie online, a ich liczba wyniosła 1,09 mln.

- Samorządy, pomimo możliwości rozpatrzenia wniosków i wypłaty świadczenia dobry start do 30 września, jeszcze w lipcu rozpatrzyły prawie wszystkie złożone w tym okresie wnioski. Co ważne w ponad 1/3 przypadków wypłaciły pieniądze jeszcze w lipcu - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej cytowana w komunikacie.

Z programu "Dobry Start" wypłacono w lipcu rodzinom ok. 565 tys. świadczeń.

Papierowy wniosek ma aż 9 stron. Złożyć będzie go można w Ratuszu, urzędzie dzielnicy, albo ośrodku pomocy społecznej dopiero po 1 sierpnia. Po tym terminie będzie można go również wysłać pocztą. Tu piszemy, jak wypełnić formularz.

ZOBACZ: 300+ idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

W ramach programu "Dobry start" nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Nie jest istotna również liczba posiadanych dzieci, jak w przypadku 500+. Wyprawka+, w założeniu, ma przysługiwać na każde uczące się dziecko - wychowujące się w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: dobry start, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-08-2018

BRAWO PISNo proszę jak rząd dba o polskie dzieci

09-08-2018

bałuciarzTo jest kraj.., za czynsz się nie płaci, prąd pociągnięty na lewo, internet od somsiada, zasiłki z Mopsu, 1500 co miesiąc na dzieci...teraz jeszcze … Czytaj całość

09-08-2018

rybTo jest skandal brakuje pieniędzy na lecznictwo - służbę zdrowia , a tu się rozdaje pieniądze na wyprawki niezależnie od sytuacji finansowej w celu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)