Notowania

Przejdź na
energia
16.04.2018 11:17

300 zł za przejście z prądem do PGE. Polski gigant "podgryza" Innogy

Na terenie Warszawy do wojny o klienta przystąpiła Polska Grupa Energetyczna. Za odejście od dominującego dostawcy prądu w stolicy zaproponowała 300 zł. To kolejna firma, która ruszyła na Innogy Stoen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nan Palmero/Flickr (CC BY 2.0))
To początek wojny o klienta energii w Warszawie?

Polska Grupa Energetyczna (PGE) dzięki nowej marce Lumi chce zwiększyć obecność wśród warszawskich gospodarstw domowych - poinformowała spółka.

- Chcemy pokazać, że zmiana operatora jest prosta. Od początku kwietnia każdy mieszkaniec stolicy z obszaru Innogy Stoen Operator może podpisać umowę z naszą firmą i, co ważne, będzie otrzymywał jedną fakturę za sprzedaż i dystrybucję energii - powiedział Piotr Nastaj, prezes PGE Centrum podczas spotkania z mediami.

Zobacz też: Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

Firma wprowadza na początku trzy oferty. Klienci mogą skorzystać z planu "300 na pełny bak" lub "300 na zakupy", gdzie za podpisanie umowy otrzymują kartę podarunkową o wartości 300 zł - w pierwszym przypadku na zakupy na stacjach Lotos i Orlen, w drugim - w galeriach handlowych.

W przypadku oferty "Pomagam" w zamian za podpisanie umowy Lumi przekaże darowiznę 100 zł do wybranej przez niego organizacji pożytku publicznego, a przez pierwsze sześć miesięcy prąd będzie o połowę tańszy.

- Klient wypełnia posty formularz, a my zajmujemy się resztą. Przez trzy lata klient ma również gwarancję niezmienionej ceny i będzie otrzymywał co miesiąc jedną fakturę. To prosta oferta bez haczyków, jedna czytelna i przejrzysta faktura - dodał wiceprezes PGE Centrum Michał Czerniak.

W ramach wszystkich ofert obowiązuje jedna stawka 0,33 zł brutto za 1 KWh w taryfie G11 oraz 6,99 zł brutto opłaty handlowej. Standardowo czas umowy w nowej ofercie Lumi wynosi 36 miesięcy.

W ofercie ze stałą ceną przez najbliższe lata Innogy ma nieznacznie tańszą energię - 0,3295 zł za kWh, ale o niecałą złotówkę droższą opłatę handlową (7,98 zł). Zyskiem dla klienta będzie więc realnie te 300 zł, lub przez sześć miesięcy o połowę tańsza energia.

Umowy z klientami będzie zawierała spółka zależna PGE Polskiej Grupy Energetycznej - PGE Centrum.

To nie jest przy tym pierwsza oferta, która próbuje wyrwać warszawskich klientów od Innogy. Darmowy prąd w drugiej taryfie oferuje już od dłuższego czasu Fortum, przy czym cena za zużycie w taryfie pierwszej jest w promocji niższa od zwykłej ceny Innogy. Opłata handlowa jest o 2 zł wyższa (9,90 zł).

Łącznie w ciągu pierwszych dwóch pierwszych miesięcy tego roku sprzedawcę energii zmieniło w Polsce 11,4 tys. osób. Taka możliwość jest od dziesięciu lat i w tym czasie dostawce zmieniło 558,3 tys. odbiorców prądu w gospodarstwach domowych.

Tagi: energia, energetyka, pge, innogy, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

AndrzejJakby tego pięknie nie nazywać, to zwykłe przekupstwo inaczej mówiąc łapówka. Takie działania powinny być karane.

08-07-2018

Piotr_WawaInnogy Stoen to nie sprzedawca a OSD , czyli dystrybutor na terenie Warszawy, którego się nie zmienia, panie redaktorku. Jak już coś pisać, to z … Czytaj całość

17-04-2018

OlaOferta niezbyt ciekawa. 1 grosz różnicy na kilowacie to trochę za mało, aby zmienić dostawcę.

Rozwiń komentarze (4)