Trwa ładowanie...
bDRZyXLp

Notowania

Energia – Wszystkie wiadomości

120
11.04.2021 8:18

ENERGIA
 / 
Czy fotowoltaika spowoduje wzrost cen prądu?

Instalacje fotowoltaiczne są przedstawiane jako rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych, dostarczając czystej energii, wprost ze słońca. Niestety w praktyce nie wszystko jest tak idealne. Fotowoltaika dostarcza energię sezonowo.

28
10.04.2021 9:46

ENERGIA
 / 
Ile zyskasz na fotowoltaice? Rachunki za prąd mogą spaść niemal do zera

Chroni środowisko i obniża rachunki za prąd — to główne korzyści płynące z posiadania przydomowej elektrowni słonecznej. Dopłaty od państwa i ulgi podatkowe są wodą na młyn dla rozwoju mikroinstalacji. Montaż nakręcają też niskie ceny.

169
08.04.2021 22:05

PRĄD
 / 
Energia. Sprzedawcy prądu mieli nie informować o dodatkowych opłatach. "Musiałam kłamać"

Reporter RMF FM ujawnił kontrowersje wokół sprzedaży prądu. Zewnętrzna firma działająca w imieniu spółki Energa-Obrót miała szkolić akwizytorki tak, by te ukrywały przed klientami dodatkowe opłaty.

11
06.04.2021 6:27

ATOM
 / 
Elektrownia atomowa w Polsce. USA najbliżej kontraktu

Amerykanie są najbliżej zdobycia kontraktu na budowę elektrowni atomowej w Polsce - informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna". W szranki jednak będą musieli stanąć z Francuzami i Koreańczykami.

8
31.03.2021 12:43

INWESTYCJE
 / 
Fotowoltaika. Większość właścicieli domów planuje zamontować u siebie panele

Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?

bDRZyXLr
138
29.03.2021 11:34

PRĄD
 / 
Tak zwracają się panele fotowoltaiczne. W marcu padł w Polsce historyczny rekord

Rachunki spadają, środowisko łapie oddech. Wygląda na to, że rewolucji słonecznej w Polsce już nic nie zatrzyma. Coraz więcej obywateli przekonuje się, że energia ze słońca to realne oszczędności. Marzec przyniósł kolejny rekord mocy.

7
19.03.2021 10:19

PRĄD
 / 
Polskie elektrownie. Ich średni wiek to 47 lat, wiek europejskich jest znacznie mniejszy

Przeciętna elektrownia w Polsce ma 47 lat, a ponad połowa ma przeszło pół wieku - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. A jak to wygląda w Europie? Większość elektrowni węglowych w krajach Starego Kontynentu uruchomiona została przeszło 30 lat temu.

5
18.03.2021 15:19

GIEŁDA
 / 
Zielona energia. Pepees sprzeda Orlenowi biogazownię rolniczą

Pepees, zakład przetwórstwa ziemniaka, zawarł przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce CHP Energia, biogazowni rolniczej. Nabywcą jest Orlen Południe, spółka zależna PKN Orlen.

16
17.03.2021 10:54

ENERGETYKA
 / 
Węgiel traci na znaczeniu. Odpowiada za mniej niż 70 proc. produkowanej energii

To początek końca węgla. Pierwszy raz udział energii elektrycznej produkowanej z węgla w Polsce spadł poniżej 70 proc. Rośnie za to znaczenie odnawialnych źródeł energii. Więcej jest paneli słonecznych oraz elektrowni wiatrowych na lądzie.

bDRZyXLx
73
04.03.2021 13:23

ENERGETYKA
 / 
Rządowi eksperci: rachunki w górę o połowę. Za prąd i ciepło zapłacisz dużo więcej

Eksperci PIE szacują wzrost kosztów energii o 40-50 proc. Miesięcznie będziemy płacić na głowę około 170-180 zł. To wizja na 2030 rok. Z punktu widzenia Kowalskiego i jego portfela, tańszym scenariuszem jest ten zakładający koniec epoki węgla.

500
03.03.2021 19:53

ENERGIA
 / 
Ceny prądu w górę. Poseł PiS: Podwyżki nie takie dokuczliwe, więcej zarabiamy

Rekompensaty za podwyżki cen prądu nie są konieczne - przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Tchórzewski. Dlaczego? W jego ocenie Polacy więcej zarabiają, a to jest wystarczającą rekompensatą wzrostu cen za energię.

19
26.02.2021 11:12

GIEŁDA
 / 
Zrezygnowali z perfum Majdana. Była spółka celebryty rusza z nowym projektem

Dziesięć lat temu Radosław Majdan wprowadził na rynek swoje perfumy. Jego prezesura w Vabun skończyła się w grudniu zeszłego roku razem ze sprzedażą dużego pakietu akcji. Firma poszła na sprzedaż, a spółka zmienia profil. Właśnie ogłosiła, że połączy się z inną i będzie działać w branży... odnawialnych źródeł energii (OZE).

41
22.02.2021 13:24

CENY ENERGII
 / 
Sroga zima, to i wysokie rachunki. "Ogrzewanie droższe nawet o 30 proc."

Rachunek za ogrzewanie wyższy nawet o 10-30 proc.? Na efekty srogiej zimy nie trzeba było długo czekać. Sezon grzewczy trwa w najlepsze, a Polacy już mogą szykować się na spore wydatki.

bDRZyXLy
84
22.02.2021 11:12

EKOLOGIA
 / 
W tym roku ruszy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. "To nie jest mechanizm karania"

Trwają prace nad Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków. Kiedy właściciele domów będą musieli zgłaszać m.in. z jakich źródeł ciepła korzystają i skąd pozyskują energię? - To będzie już w tym roku - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Jeśli wpiszemy, jakie mamy parametry naszego budynku, jaki sposób ogrzewania, w kolejnych etapach - jakie mamy drzwi i okna itd., to wówczas możemy uzyskać informację, jakie działania musimy podjąć, żeby nasz budynek doprowadzić do pożądanego stanu jego efektywności energetycznej. To nie jest mechanizm karania za niewłaściwy sposób ogrzewania domu - wyjaśniała.

150
22.02.2021 11:01

ENERGIA
 / 
Termomodernizacja musi objąć wielką płytę. "Już 30 lat temu niektórzy samozwańczo docieplali mieszkania"

- Już 10, 20, 30 lat temu niektórzy właściciele mieszkań w blokach z wielkiej płyty na własną rękę docieplali swoje mieszkania. Mogliśmy zaobserwować samozwańczą termomodernizację. Tutaj potrzeba jest działań na większą skalę, efektywność energetyczna tych budynków musi zostać poprawiona - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Jak przyznała, dodatkowym wyzwaniem jest konieczność nie tylko ocieplenia wielkiej płyty, ale i remontu tych bloków. - Staramy się projektować instrumenty, które pomogą finansowo zrealizować te inwestycje - powiedziała.

310
22.02.2021 10:48

EKOLOGIA
 / 
Wszystkie budynki w Polsce mają być niemal zeroemisyjne. Rząd daje na to 30 lat

W najbliższych 30 latach termomodernizacja obejmie od kilku do kilkunastu milionów budynków. Tak szacuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. - To są budynki użyteczność publicznej, usługowe, administracji, także budynki wielorodzinne. Najliczniejsza grupa to budynki mieszkaniowe jednorodzinne, stanowią ok. 50 proc. - wyjaśniała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister z tego resortu. Rząd zakłada, że do 2050 roku uda się przeprowadzić tzw. głęboką termomodernizacją, to znaczy, że również stare budynki staną się niemal zeroemisyjne. Tym samym wszystkie budynki będą spełniały te same normy, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. Podkreślała, że podstawowym wsparciem będą dotacje: dla budownictwa jednorodzinnego są to programy "Czyste Powietrze" i "Mój Prąd", a dla budownictwa wielorodzinnego - fundusz termomodernizacji i remontów.

13
19.02.2021 11:05

INWESTYCJA
 / 
Konferencja premiera Morawieckiego. Szwedzka firma uruchomi produkcję baterii w Polsce

Chciałbym podziękować wszystkim inwestorom; staramy się uczynić z Polski HUB przemysłowy - powiedział Mateusz Morawiecki, który zapowiedział nową inwestycję w Polsce. Dotyczy ona fabryki produkującej "zielone" baterie litowo-jonowe, która ma powstać w Gdańsku, a stworzy ją szwedzka firma.

61
18.02.2021 16:59

ENERGIA
 / 
"Mój prąd". Kolejny nabór możliwy jeszcze w pierwszej połowie roku

Rządowy program "Mój prąd" będzie kontynuowany - zapewnił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Ocenił, że kolejny nabór wniosków do udziału w programie może nastąpić jeszcze w tym roku.