Notowania

samolot
02.12.2010 15:47

39,46 euro za przelot nad Polską. Nowe taryfy ULC

Stawka delikatnie się obniży w porównaniu do tej, która obowiązuje w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Od przyszłego roku linie lotnicze będą płaciły 39,46 euro (około 155,75 zł) za każdy przelot samolotu w polskiej przestrzeni powietrznej - poinformował w czwartek Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Komisja Rozszerzona Europejskiej Organizacji do Spraw Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej Eurocontrol zatwierdziła na przyszły rok stawki tzw. opłat trasowych państw członkowskich należących do organizacji, w tym Polski.

W październiku ULC poinformował, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przesłała do Urzędu do konsultacji propozycję nowej stawki tzw. opłaty trasowej na przyszły rok w polskiej przestrzeni powietrznej, która miałaby wynieść około 154,90 zł. W tym roku opłata ta wynosi 39,93 euro (około 166 zł).

[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t94288.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;czarnej;listy;lotnisk;po;wybuchowych;przesylkach,237,0,707053.html) Nie będzie czarnej listy lotnisk

ULC przypomina, że stawka ta co miesiąc jest ponownie przeliczana na euro przy zastosowaniu średniego miesięcznego kursu wymiany euro na walutę krajową z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym został wykonany lot.

Opłata trasowa jest naliczana i pobierana przez Centralne Biuro Opłat Trasowych Eurocontrol w Brukseli. W skład Eurocontrol wchodzi 38 państw; Polska należy do tej organizacji od września 2004 roku.

Czytaj w Money.pl

Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz