Notowania

Ostra reakcja Rafalskiej na tekst "Gazety Wyborczej". "To podłe kłamstwo"

"Rząd nic nie zabiera. To podłe kłamstwo" - napisała na Twitterze Elżbieta Rafalska. To reakcja minister na publikację "Gazety Wyborczej" która napisała, że resort rodziny polecił gminom, by nie wypłacały świadczenia rodzicom samotnie wychowującym dzieci, jeśli nie wystąpili o alimenty na drugie dziecko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafał Oleksiewicz/EastNews)
Elżbieta Rafalska, minister rodziny.

"Rodziny otrzymują świadczenia bez zakłóceń. Otrzymuje je niemal 2,5 mln rodzin" – pisze dalej Rafalska, ale nie ma słowa o tym, w czym kryje się „podłe kłamstwo”, którego dopuściła się gazeta.

"Gazeta Wyborcza" w dzisiejszym tekście na pierwszej stronie przytacza przykład pani Marty, matki trójki dzieci, która z partnerem rozstała się partnerem 2 lata. Ustalili, że będzie płacił na dzieci 2 tys. zł i regularnie dostaje pieniądze na konto. – nie mam potrzeby domagać się ich w sądzie – mówi na łamach gazety Pani Marta.

Co miesiąc dostawała 1500 zł z programu 500+. Rok temu odebrano jej świadczenie na pierwsze dziecko, teraz dowiedziała się, że nie dostanie pieniędzy także na pozostałą dwójkę.

CZYTAJ: Rząd odbiera 500+. Wbrew wyrokowi sądu

Tymczasem we wrześniu WSA uznał, że o ile wymóg sądowych alimentów można zrozumieć przy wypłacie pieniędzy na pierwsze dziecko, gdzie mają znaczenie dochody rodziny, o tyle przy drugim i kolejnym dziecku dodatkowe kryterium związane z alimentami nie ma prawa obowiązywać.

Wydawało się, że wyrok sądu raz na zawsze rozstrzyga sprawę. Według ustaleń gazety, szefowa resortu rodziny, Elżbieta Rafalska poleciła gminom, by nie respektowały wyroku, bo obowiązuje on tylko w jednym, konkretnym przypadku.

Zobacz także: Rafalska o 500+: Nieosiągalna liczba urodzeń 400 tys. ma szansę się spełnić

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: 500+, elżbieta rafalska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

AniaNie, to nie jest kłamstwo!!! Brakuje wam kasy, więc różnych sposobów się chwytacie!!!

05-12-2018

VOO DOOWybiórcza nie raz kłamała

05-12-2018

OstryGW i wszystko jasne tylko szczucie

Rozwiń komentarze (68)