Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Zmiany w 500+. Rzecznik Praw Dziecka pisze do Minister Rodziny

19
Podziel się:

RPD chce zmian w sposobie naliczania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Proponuje mechanizm ”złotówka za złotówkę”.

Zmiany w 500+. Rzecznik Praw Dziecka pisze do Minister Rodziny
(Bartosz Wawryszuk)

RPD chce zmian w sposobie naliczania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Proponuje mechanizm ”złotówka za złotówkę”.

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka ujął się za rodzinami, które pozbawione są wsparcia w postaci 500+ na pierwsze dziecko z powodu nieznacznego przekroczenia kryterium dochodowego – pisze DGP.

Jak zaznaczył rzecznik, problem się pogłębi wraz z planowanym podniesieniem pensji minimalnej. Wyższa pensja o tych parę złotych nie poprawa znacząco sytuacji rodziny, argumentuje RPD.

Zobacz także: Jesteś rodzicem? Zobacz na co możesz liczyć od państwa:

Już za niecałe 2 lata samotny rodzić zarabiający najniższą pensję również przekroczy próg uprawniający do uzyskania 500+. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego i to nawet mimo planowanego przez resort podwyższenia progu.

RPD proponuje zmiany w programie 500+. Mechanizm ”złotówka za złotówkę” pozwoliłby uzyskać wsparcie pomniejszone o kwotę, o którą przekraczany jest próg dochodowy. W tej sprawie zwrócił się do Minister Rodziny Elżbiety Rafalskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
ZK590
4 lata temu
rząd doszedł do wniosku, że trzeba namawiać bezmyślnych ludzi do rozmnażania, obarczając kosztami wychowania obcych ludzi.
Ted
4 lata temu
Pisowskie szmule zabieraja renty socjalne ludziom naprawde kalekim. Po wylewachz niesprawnoscia konczyn z afazja -ci mlodzi ludzie maja isc do pracy i pracowac na szmuli 500+ wytatuowanych i opalonych nad mozemza 500+
tol
4 lata temu
To dobrze że stracą. Przecież będą więcej zarabiać to oczywiste że im się nie będzie należeć tak jak teraz tym którzy zarabiają trosze tylko więcej niż minimum
ela
4 lata temu
Co tu dyskutować. Dać normalne zarobki, zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ludzie muszą się nauczyć, że jedynym sposobem na życie jest praca i dochody z niej. Zasiłki w razie tragedii, wypadków losowych. To co teraz się dzieje, to jakaś porażka. Wszyscy na coś liczą. Dorośli ludzie mający po dwadzieścia lat i więcej tylko czekają na mannę z nieba. Kiedyś, jak się było sierotą to szło się do pracy nawet w wieku 15 lat, a dzisiaj dwudziestolatkowie to nieroby żyjące na garnuszku rodziny lub społeczeństwa. Zmalowane teatralnie, z pazurami we wszystkich kolorach, a obejścia i własnego domu niepotrafiące ogarnąć. Porażka po prostu. Czasem wydaje mi się, że prędzej się należy zasiłek rodzinie z jednym dzieckiem, która płaci kredyt, dba o dziecko niż dla tych, których jedynym celem w życiu jest powoływanie na świat kolejnego potomka w pijackim widzie. Nie wspomnę już o cwaniaczkach, którzy potrafią wykorzystywać system do granic nieprzyzwoitości. Ja bym obciążyła pracodawców wypłatą wszelkich zasiłków i wtedy i oni przestaliby naciągać system. Pomoc tylko dla pracujących i dających coś z siebie dla społeczeństwa. Drukować pieniądz i zadłużać kraj jest łatwo tylko coraz mniej chcących spłacać państwowe pożyczki, a wszystko się nakręca tylko dzięki nim!
podatnik
4 lata temu
Przecież PO wprowadziło ulgę w podatku na każde dziecko (na pierwsze 1200 zł, na następne więcej). Dało też roczny , płatny urlop macierzyński (do tego 9 miesięcy płatne w ciąży, bo teraz ciąża to ciężka choroba, dało wyprawkę 1000 zł ). Ale to wciąż mało. Teraz 500+. Młode darmozjady pracują tylko na własne przyjemności, okradają resztę społeczeństwa. Poczują biedę, jak wszystko runie (takie miernoty bez charakteru, pazerne i tępe.) Państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko zabiera je uczciwym podatnikom.Zrozumcie to wreszcie. Ja proponuję podzielić oszczędności obywateli w bankach na wszystkich obywateli. Dlaczego jedni mają miliony, a inni nic. To przecież niesprawiedliwe, prawda? Jedynie kwota wolna da sprawiedliwy podział pieniędzy.