Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmiany w 500+. Rzecznik Praw Dziecka pisze do Minister Rodziny

Zmiany w 500+. Rzecznik Praw Dziecka pisze do Minister Rodziny

Fot. Bartosz Wawryszuk

RPD chce zmian w sposobie naliczania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Proponuje mechanizm ”złotówka za złotówkę”.

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka ujął się za rodzinami, które pozbawione są wsparcia w postaci 500+ na pierwsze dziecko z powodu nieznacznego przekroczenia kryterium dochodowego – pisze DGP.

Czytaj również: Porzuceni. Część rodzin wypadnie z 500+, uratuje ich tylko podniesienie progów dochodowych. Do 972 zł

Jak zaznaczył rzecznik, problem się pogłębi wraz z planowanym podniesieniem pensji minimalnej. Wyższa pensja o tych parę złotych nie poprawa znacząco sytuacji rodziny, argumentuje RPD.

Jesteś rodzicem? Zobacz na co możesz liczyć od państwa:


 

Już za niecałe 2 lata samotny rodzić zarabiający najniższą pensję również przekroczy próg uprawniający do uzyskania 500+. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego i to nawet mimo planowanego przez resort podwyższenia progu.

Zobacz: Rodzina "474+". Sztandarowy program PiS z każdym miesiącem wart jest coraz mniej

RPD proponuje zmiany w programie 500+. Mechanizm ”złotówka za złotówkę” pozwoliłby uzyskać wsparcie pomniejszone o kwotę, o którą przekraczany jest próg dochodowy. W tej sprawie zwrócił się do Minister Rodziny Elżbiety Rafalskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych

dzieci, rodzice, rpd, 500+
Czytaj także
Polecane galerie
ZK590
2018-09-14 17:46
rząd doszedł do wniosku, że trzeba namawiać bezmyślnych ludzi do rozmnażania, obarczając kosztami wychowania obcych ludzi.
Ted
2018-09-14 11:42
Pisowskie szmule zabieraja renty socjalne ludziom naprawde kalekim. Po wylewachz niesprawnoscia konczyn z afazja -ci mlodzi ludzie maja isc do pracy i pracowac na szmuli 500+ wytatuowanych i opalonych nad mozemza 500+
tol
2018-09-14 09:27
To dobrze że stracą. Przecież będą więcej zarabiać to oczywiste że im się nie będzie należeć tak jak teraz tym którzy zarabiają trosze tylko więcej niż minimum
Pokaż wszystkie komentarze (19)