Notowania

500 zł na dziecko. Wypłaty świadczeń będą opóźnione? Oto stanowisko ministerstwa

Więcej pieniędzy i czasu chcą samorządy na realizację programu Rodzina 500+. Gminy twierdzą, że nie zdążą się przygotować na obsługę kilku milionów petentów. W programie #dziejesienazywo wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk deklarował, że problemów nie będzie. - Złożenie wniosku w kwietniu spowoduje wypłatę świadczenia w maju - zadeklarował

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oksana Kuzmina)

Więcej pieniędzy i czasu chcą samorządy na realizację programu Rodzina 500+. Gminy twierdzą, że nie zdążą się przygotować na obsługę kilku milionów petentów. W programie #dziejesienazywo wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk zapewniał, że problemów nie będzie. - Złożenie wniosku w kwietniu spowoduje wypłatę świadczenia w maju - zadeklarował.

- Samorządy już teraz wypłacają świadczenia rodzinne, które są bliskie 500+. Mają program komputerowy, ludzi, sprzęt. Znają mechanizmy wypłaty tych świadczeń - mówił wiceminister.

Przypomniał, że samorządy dostać mają też dodatkowe środki wynoszące nawet 2 proc. wartości całego programu. W projekcie ustawy zapisano dodatkowe jednorazowe zakupy w 2016 roku na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Pytany, czy uda się obsłużyć 3 miliony rodziców w kwietniu, skoro nowych 7 tys. urzędników, o których resort pisze w uzasadnieniu, nie uda się do tego czasu zatrudnić, Marczuk zapowiedział szkolenia dla samorządów prowadzone przez ekspertów MRPiPS.

- Rodzin jest 2,7 mln. Nie wprowadzamy górnego progu dochodowego. Nie będzie badany dochód. To będzie prosty wniosek - zapewniał w programie #dziejesienazywo wiceminister. - Przewidujemy, że nie będzie kolejek - dodał.

Tagi: rodzina 500+, wiadomości, gospodarka, dziejesienazywo, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz