Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.11.2017 15:23

Będzie abolicja dla przedsiębiorców zadłużonych wobec ZUS. Problem ze składkami ma 1,6 mln płatników

Prace nad przepisami wprowadzającymi abolicję składkową rozpoczął już Parlamentarny Zespół na rzecz Patriotyzmu Gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Walczak / Agencja Gazeta)
Przedsiębiorcy są zadłużeni w ZUS na 30 mld zł. To prawie połowa rocznego deficytu tej instytucji

Przedsiębiorcy muszą płacić składki ZUS w pełnym wymiarze niezależnie od tego, czy ich działalność gospodarcza przynosi zysk czy stratę. W efekcie problem z terminowym opłacaniem składek ma aż 1,6 mln przedsiębiorców, a ich łączne zadłużenie to prawie 30 mld zł. Jest duża szansa, że rząd przyjdzie z pomocą tym, którzy nie mają szans swoich długów spłacić.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", prace nad przepisami wprowadzającymi abolicję składkową rozpoczął już Parlamentarny Zespół na rzecz Patriotyzmu Gospodarczego.

Stojący na jego czele poseł PiS Adam Abramowicz zapewnił gazetę, że jego zespół zwrócił się o wsparcie nie tylko do ZUS, ale także do pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw. Funkcję tę od niedawna pełni była posłanka PSL Andżelika Możdżanowska.

Wideo: Miały być niższe składki za ZUS dla przedsiębiorców, a będzie... podwyżka

Abolicja składkowa ma być drugim po wprowadzeniu niskiego ZUS ukłonem rządu w stronę przedsiębiorców, dla których opłacanie składek jest przeszkodą w prowadzeniu działalności.

Wicepremier Jarosław Gowin ma wkrótce przekazać do Sejmu poselski projekt ustawy o obniżonych składkach ZUS dla małych przedsiębiorców osiągających najniższe przychody. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", jako pierwszy pod tym projektem podpisał się Jarosław Kaczyński.

Tagi: wiadomości, gospodarka, porady, podatki, gospodarka polska, najważniejsze, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2017

FirmaZUS do Likwidacji natychmiast !

29-11-2017

Nota_beneKolejna abolicja, kolejne klepanie po plecach tych, którzy gdzieś mają swoje obowiązki, kolejny "gest Kozakiewicza" w stronę tych, którzy … Czytaj całość

29-11-2017

MateoI ponownie ci co placa wszystko na biezaco wyjda na frajerow. Beda mieli chociaz znizki na skladki ZUS? I ja na umowie o prace dostane jakas … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (51)