Notowania

Abonament rtv. PSL ma swój projekt

Nie tylko PiS, ale też Polskie Stronnictwo Ludowe chce zmian w sposobie pobierania abonamentu. W tej sprawie partia złożyła do laski marszałkowskiej własny projekt ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulmika/WP)

Nie tylko PiS, ale też Polskie Stronnictwo Ludowe chce zmian w sposobie pobierania abonamentu. W tej sprawie partia złożyła do laski marszałkowskiej własny projekt ustawy.

Ludowcy proponują w nim, likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego i zastąpienie go subwencją z budżetu państwa. Źródłem finansowania mediów publicznych - według propozycji PSL - ma być obrót prawami do audycji, reklamy i audycje sponsorowane oraz dobrowolne wpłaty od osób fizycznych i inne źródła.

Poseł Mieczysław Kasprzak informując o złożeniu projektu zaznaczył, że dotychczasowa forma ściągania abonamentu jest nieskuteczna - płaci go jedynie 6 procent gospodarstw domowych.

- Proponujemy subwencję z budżetu w wysokości 750 milionów złotych jak również dobrowolne wpłaty - dodał poseł. Mieczysław Kasprzak powiedział również, że projekt zakłada abolicję dotychczasowych zobowiązań.

Nad przepisami związanymi z płaceniem abonamentu radiowo- telewizyjnego pracuje też resort kultury. Powstający tam projekt przewiduje, że Poczta Polska dostanie instrument pozwalający na egzekwowanie abonamentu - operatorzy sieci kablowych oraz platform cyfrowych będą zobowiązani jednorazowo udostępnić jej informację o swych abonentach.

Tagi: abonament, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2017

ZedGdyby TVP była telewizją niezależną to rozumiem ale płacić obowiązkowo na tubę propagandową partii której nie popieram?

14-03-2017

my wszyscyNIE WOLNO NIKOMU BEZ NASZEJ ZGODY UDOSTĘPNIAĆ NASZYCH DANYCH OSOBISTYCH-niech nasze panstwo nauczy się tego na pamięc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

14-03-2017

TomSkoro Polskę stać na konkordat ( miliardy ) , to i abonament RTV niech płaci rząd z własnej kieszeni.

Rozwiń komentarze (184)