Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Abonament RTV. Kurski liczy na ponad 330 mln w przyszłym roku

68
Podziel się:

Kwota ta to wynik oparty o prognozy wpłat abonamentowych w 2019 roku. Według KRRiT będzie to suma 650 mln zł.

Według KRRiT wpływy z abonamentu w 2019 wyniosą 650 mln zł.
Według KRRiT wpływy z abonamentu w 2019 wyniosą 650 mln zł. (Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła podział spodziewanych wpływów z abonamentu w 2019 roku. TVP zgarnie ponad połowę, resztą podzielą się Polskie Radio oraz publiczne rozgłośnie regionalne.

Telewizja Polska otrzyma w przyszłym roku 50,98 proc. wpływów z opłat abonamentowych – piszą "Wirtualne Media". Oznacza to, że na mocy uchwały podjętej na ostatnim posiedzeniu KRRiT, do spółki kierowanej przez Jacka Kurskiego może trafić 331 mln 380 tys. zł.

Kwota ta to wynik oparty o prognozy wpłat abonamentowych w 2019 roku. Według KRRiT będzie to suma 650 mln zł.

Jak przypominają "Wirtualne Media", w ubiegłym roku TVP zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł. Jednocześnie spółka borykała się ze spadkiem przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł.

Zobacz także: Abonament RTV. Minister kultury stawia sprawę jasno:

W Polsce jednak w terminie płaci jedynie 7,6 proc. Polaków. Blisko 70 proc. w ogóle nie płaci abonamentu. Dla porównania w Niemczech uchyla się zaledwie 2 proc., na Słowacji 4 proc., a w Czechach 8 proc.

Jak informowaliśmy w money.pl,Kurskiemu pieniądze będą potrzebne. Bowiem od przyszłego roku telewizja musi zacząć spłacać 800 mln zł kredytu, który w lipcu ubiegłego roku dostała z Funduszu Reprywatyzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(68)
rs
3 lata temu
Wielki manager za publiczne pieniądze.Gdyby kierował spółką prywatną to już by go nie było na rynku. Lizus jeden.
Wea
4 lata temu
To jest właśnie prawo i sprawiedliwość, taka sprawiedliwość i takie prawo, że garstka ludzi utrzymuje całe media a reszta się buja na grzbiecie frajerów którzy płacą.
nie oglądam w...
4 lata temu
Kurski z Telewizji Publicznej zrobił Telewizję sportowo-propagandowa-religijna i rerality-schoow. Tych nędznych programów ciągle powtarzanych, gadających głów, religii (cała niedziela, nie dotyczy to mszy) itd nie da się oglądać. Nie jestem fanem sportu (piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, i innych. Znoszę jazdę figurową na lodzie. Religie mam w kościele. Gadające głowy, wystarcza mi wiadomości, a reality-schoow - nie ogląda, bo nie bawią mnie głupie wygibasy, pokazy czy miny tzw aktorów, którzy zamiast grać na scenach, w filmach produkują się w tych pokazach i reklamach. Za to mam płacić? A gdzie filmy fabularne? Po północy?
Abram
4 lata temu
Ciągle za wzór stawiają Niemców, to może przy pensji minimalnej też postawmy ich za wzór !
Ewa
4 lata temu
Czuję się okradziona, zabrano mi część emerytury, zawsze płaciła i płacę abonament za telewizję, firmie z którą podpisała umowę, zobowiązanie, niestety, inna firma okradł mnie, w takim kraju żyję, to jest bardzo smutne.
...
Następna strona