Notowania

Abonament RTV. Kurski liczy na ponad 330 mln w przyszłym roku

Kwota ta to wynik oparty o prognozy wpłat abonamentowych w 2019 roku. Według KRRiT będzie to suma 650 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)
Według KRRiT wpływy z abonamentu w 2019 wyniosą 650 mln zł.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła podział spodziewanych wpływów z abonamentu w 2019 roku. TVP zgarnie ponad połowę, resztą podzielą się Polskie Radio oraz publiczne rozgłośnie regionalne.

Telewizja Polska otrzyma w przyszłym roku 50,98 proc. wpływów z opłat abonamentowych – piszą "Wirtualne Media". Oznacza to, że na mocy uchwały podjętej na ostatnim posiedzeniu KRRiT, do spółki kierowanej przez Jacka Kurskiego może trafić 331 mln 380 tys. zł.

Kwota ta to wynik oparty o prognozy wpłat abonamentowych w 2019 roku. Według KRRiT będzie to suma 650 mln zł.

Jak przypominają "Wirtualne Media", w ubiegłym roku TVP zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł. Jednocześnie spółka borykała się ze spadkiem przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł.

Abonament RTV. Minister kultury stawia sprawę jasno:

W Polsce jednak w terminie płaci jedynie 7,6 proc. Polaków. Blisko 70 proc. w ogóle nie płaci abonamentu. Dla porównania w Niemczech uchyla się zaledwie 2 proc., na Słowacji 4 proc., a w Czechach 8 proc.

Jak informowaliśmy w money.pl,Kurskiemu pieniądze będą potrzebne. Bowiem od przyszłego roku telewizja musi zacząć spłacać 800 mln zł kredytu, który w lipcu ubiegłego roku dostała z Funduszu Reprywatyzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: abonament rtv, tvp, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2018

CinaKurski to najlepszy prezes od dobrych kilku lat przyklad:Mistrzostwa Swiata w pilce noznej i Europy liga NHL niektore mecze ligi polskiej Oczywiscie z … Czytaj całość

05-07-2018

samSkoro telewizje prywatne nie dostają z abonamentu RTV ani grosza, to należy znieść ten podatek. Dlaczego telewizja TVPiS ma dostawać kasę od tych , … Czytaj całość

05-07-2018

funie zagłosuje na smiecie piswoskie

Rozwiń komentarze (68)