Notowania

wiadomości
27.02.2017 10:20

Zmiany w abonamencie. Czabański zapowiada uszczelnienie systemu

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

W marcu lub kwietniu trafi do Sejmu nowelizacja ustawy abonamentowej - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia Pomorza i Kujaw przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański. Proponowane zmiany to m.in. o zobowiązanie operatorów platform cyfrowych i kablówek do dostarczania Poczcie Polskiej baz danych swoich klientów.

Chodzi o uszczelnienie systemu poprzez przekazanie Poczcie Polskiej informacji od operatorów kablówek. Ich klientom poczta przypominałaby o konieczności płaceniu abonamentu, a potem to egzekwowała. Państwo prawdopodobnie zobowiąże operatorów platform cyfrowych i kablówek do dostarczania Poczcie Polskiej baz danych swoich klientów. Więcej czytaj tutaj.

Po paru miesiącach pozwoliłoby to na podwojenie wpływów z abonamentu, co - w ocenie Krzysztofa Czabańskiego - powinno zaspokoić potrzeby stacji radiowych. Obecnie w bazach Poczty Polskie widnieje 3 mln gospodarstw domowych, z czego połowa jest zwolniona z opłat.

Termin wprowadzenia zmian w życie zależy od wyboru sposobu uszczelnienia systemu. Gdyby dotyczyło to systemu podatkowego, zmiana obowiązywałaby od 1 stycznia. Jeśli wybrana zostanie inna metoda - może być to wcześniej - zapowiadał szef Rady Mediów Narodowych.

Kolejnym krokiem miałby być zmiana systemu pobierania opłat - nie od gospodarstwa domowego, a od płatnika PIT, CIT i KRUS. Krzysztof Czabański był pytany o kwestię akceptacji tych zmian przez Komisję Europejską. Odpowiedział, że "są uzgodnienia robocze, akceptujące różnego rodzaju rozwiązania". Skoro cały projekt będzie w trybie roboczym ustalany, notyfikacja powinna być formalnością - ocenił szef Rady Mediów Narodowych.

Po zmianach opłata za abonament planowana jest w wysokości około 10-11 złotych za miesiąc.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2017

KURTURANiech wsadzą to do podatku na kulturę i sztukę i niech z listonosza , księdza czy sąsiada nie robią kapusia.

28-02-2017

kupecPrzedewszystkim Jak Kurski obejmowal stanowisko to bylo na plusi 100 milionow teraz ma dlugu juz 200 milionow czyli zdefraudowal 300 milionow … Czytaj całość

27-02-2017

JOJOTRZEBA SZYBKO WYPOWIADAĆ UMOWY Z PLATFORMAMI I KABLÓWKAMI WYSTARCZY TV NAZIEMNA

Rozwiń komentarze (349)