Notowania

Akcja ABW i zatrzymanie 7 osób. Chodzi o oszustwa na miliony złotych

Funkcjonariusze ABW zatrzymali siedem osób za oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podejrzani, mieli poświadczać nieprawdę w fakturach VAT i narazić PARP na szkodę ponad 12 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Funkcjonariusze ABW zatrzymali siedem osób za oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podejrzani, mieli poświadczać nieprawdę w fakturach VAT i narazić państwową agendę na szkodę ponad 12 mln zł.

Jak poinformowała w czwartek Prokuratura Regionalna w Poznaniu, w latach 2012-2015 kierowane przez sprawców dwie firmy znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego ubiegały się o dofinansowanie trzech projektów z dziedziny produkcji spożywczej ze środków unijnych.

"W fakturach, które stanowiły podstawę do wypłaty dofinansowania, poświadczano nieprawdę, zawyżając wartość maszyn i urządzeń mających służyć realizacji projektów. W ten sposób doprowadzono wyżej wymienione instytucje do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci środków w łącznej kwocie ponad 12 mln zł" - podkreślono w komunikacie.

Zatrzymane w tej sprawie osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty.

* Ile zarabiają szefowie policji czy BOR? Oto ich oświadczenia majątkowe *

Wobec podejrzanych zastosowano także środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Śledczy zabezpieczyli również majątek podejrzanych o wartości ponad 7 mln zł.

Za oszustwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Tagi: parp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2017

VitaminaTrudno się dziwić , że po Warszawie szlajają się jakieś grupy łapserdaków i protestuja przeciwko PIS eldorado się skończyło a nawet sięga się PO … Czytaj całość

03-08-2017

W kraju węgla, miedzi i rudkruk krukowi oka nie wykole a kura kurze łba nie urwie !! Dla gawiedzi trzeba robić igrzyska. Czyli ma być dużo dymu, huku, kurzu i ... nic więcej. … Czytaj całość

03-08-2017

AnnA co ze SKOKAMI?

Rozwiń komentarze (93)