Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera KNF. Były szef Komisji odłożył 150 tys. zł

Ile zarabiał Marek Chrzanowski pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego? Co miesiąc inkasował 33 tys. zł pensji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA)
Marek Chrzanowski kierował Komisją Nadzoru Finansowego przez dwa lata.

Marek Chrzanowski, pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, co miesiąc inkasował 33 tys. zł pensji. Odłożył w tym czasie pokaźną sumę.

W ciągu 14 miesięcy były szef KNF odłożył fortunę – pisze "Super Express". Składając swoje pierwsze oświadczenie majątkowe w październiku 2016 r., deklarował, że jego oszczędności wynoszą 50 tys. zł.

Marek Chrzanowski wykładał wówczas w Szkole Głównej Handlowej. Półtora roku później na jego koncie było już 200 tys. zł.

Z ostatniego oświadczenia majątkowego, które składał w marcu 2018 r., wynika, że w "portfelu" miał 164 tys. zł, 9,5 tys. dolarów oraz 400 euro. Oznacza to, że w 14 miesięcy odłożył równowartość 150 tys. zł.

Tylko w money.pl. Andrzej Duda komentuje aferę KNF:

Pełniąc funkcję przewodniczącego, Chrzanowski miesięcznie zarabiał 33 tys. zł. brutto. Mimo że premier przyjął jego rezygnację w związku z aferą w KNF, pensję tę będzie miał prawo pobierać do końca roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, afera knf, leszek czarnecki, marek chrzanowski, gospodarka, zarobki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

edeknooo plus parędziesiąt milinków na boczku hahahahaha co ciemny ludku pisowski?

16-11-2018

zxcDobra, dobra, sprawdźcie konta na Kajmanach.

16-11-2018

mamSkromna kwota, bo przecież do polityki nie idzie się dla pieniędzy.

Rozwiń komentarze (660)