Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera spalinowa Volkswagena. Korea Południowa zawiesza sprzedaż 80 modeli

5
Podziel się:

Południowokoreańskie ministerstwo środowiska poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży w tym kraju 32 modeli aut, ale ze względu na różnorodność poszczególnych wersji sankcje obejmują w sumie 80 typów samochodów.

Afera spalinowa Volkswagena. Korea Południowa zawiesza sprzedaż 80 modeli
(VW)

Władze Korei Południowej podjęły decyzję o zawieszeniu sprzedaży w tym kraju 80 modeli aut produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen. To efekt skandalu związanego z zaniżaniem danych dotyczących emisji spalin aut produkowanych przez koncern.

Korea Południowa to dla Volkswagena ważny rynek. Południowokoreańskie ministerstwo środowiska poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży w tym kraju 32 modeli aut, ale ze względu na różnorodność poszczególnych wersji sankcje obejmują w sumie 80 typów samochodów. Dodatkowo Volkswagen zapłacić ma 16 milionów dolarów amerykańskich kary.

Ministerstwo cofnęło też pozwolenia na poruszanie się po południowokoreańskich drogach dla kolejnych 83 tys. samochodów koncernu. W sumie certyfikaty dopuszczające do ruchu cofnięto dla 200 tys. aut, które koncern sprzedał w Korei Południowej. To aż 2/3 liczby wszystkich aut koncernu sprzedanych w Korei Południowej przez Volkswagena do 2007 roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
analityk
8 lat temu
Cóż powiedzieć: Volkswagen przegrał konkurencję. To było widać słychać i czuć. To jest de facto koncern państwowy, więc należało tego oczekiwać. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to przereklamowana firma. Ten koncern rozwijał się przez zakupy nowych marek samochodowych i korzystał z ich rozwiązań. Ale to się skończyło, natomiast nie mieli efektywnego swojego rozwoju. Zatem tą firmę czeka upadłość w dłuższej perspektywie. Podobna sytuacja była z GM; ale oni się jakoś podnieśli.
sdr
8 lat temu
sie nic nie zmieni VW bo merkel powiedział tuskowi ze nic sie nie stało
m-53
8 lat temu
[QUOTE] sumie certyfikaty dopuszczające do ruchu cofnięto dla 200 tys. aut, [/QUOTE] I co dalej z tymi samochodami, kto zapłaci posiadaczom pozbawionym prawa użytkowania?
Filantropy Eu...
8 lat temu
Iii tam. Tak się walczy o własną produkcję i sprzedaż.My mleko i świnki ściągamy z Outer Space.
Mg
8 lat temu
Tak się walczy o odszkodowania