Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera Rywina przyczyniła się do upadku rządu Millera - uznał sąd

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że nie ma dowodów na istnienie grupy, która miała stać za Lwem Rywinem. Sąd skazał producenta filmowego na 2, 5 roku więzienia za oszustwo, a nie za płatną protekcję, czego domagałą się prokuratura.

Zmiana kwalifikacji oznacza, że sąd uznał, iż nie można ustalić "grupy trzymającej władzę", która miała stać za Rywinem.

Uzadniając wyrok, sąd uznał, że szkodliwość społeczna czynu Lwa Rywina była olbrzymia, a skutkiem afery Rywina było przyczynienie się do upadku rządu Leszka Millera.

Sąd uznał wyjaśnienia Rywina za niewiarygodne i odrzucił jego wersję wydarzeń. Oskarżony twierdził przed sądem, że to "Agora przyszła do Rywina" i że padł on ofiarą intrygi wydawcy "Gazety Wyborczej".

Według sądu, wyjaśnienia Rywina są sprzeczne z treścią nagrania jego rozmowy z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem. Sąd uznał, że nie dokonano żadnych manipulacji na tym nagraniu.

Wyrok w sprawie Rywina nie zapadł jednomyślnie - zdanie odrębne złożył przewodniczący składu orzekającego sedzia Marek Celej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)