Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera z koniną
28.02.2013 15:07

Afera z koniną. IKEA wycofuje mięso pochodzące z Polski

Rzecznik sieci Karolina Choroszczak mówi, że dziś podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży także klopsików w restauracjach pochodzących od dostawcy z Radomia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sieć IKEA wycofuje ze swoich restauracji mięso pochodzące z Polski. Początkowo wycofano tylko klopsiki od dostawcy ze Szwecji. Dziś sieć nie chce podawać klientom także mięsa pochodzącego od polskich dostawców. Sprawa ma związek z podejrzeniem fałszowania wołowiny domieszką mięsa końskiego.

Rzecznik sieci Karolina Choroszczak mówi, że dziś podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży także klopsików w restauracjach pochodzących od dostawcy z Radomia.

- _ Pojawiły się pewne wątpliwości w testach laboratoryjnych. W tej chwili nasz dostawca czeka na ostateczne wyniki z laboratorium _ - mówi rzecznik IKEA.

Wczoraj Inspekcja Weterynaryjna poinformowała o tym, że w trzech polskich zakładach wykryto mięso wołowe z domieszką koniny. Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek mówi, że we wszystkich przypadkach były to zakłady wykonujące wyroby gotowe. Korzystały one z mięsa, które zamawiały w innych firmach. Inspektorzy starają się namierzyć gdzie dochodziło do fałszowania mięsa. Prawdopodobnie w sprawę zamieszane zakłady z polski. Jeden ze śladów prowadzi do Holandii.

Czytaj więcej w Money.pl
W polskim mięsie wykryto końskie DNA! Końskie DNA wykryto w 3 spośród 121 próbek mięsa
Afera z koniną szkodzi Polsce. I będzie gorzej Prezes związku Polskie Mięso apeluje, żeby na razie nie wygłaszać wyroków w sprawie firm, u których wykryto ślady koniny.
To w tych zakładach wykryto końskie DNA Chodzi o zakłady w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.
Tagi: afera z koniną, ikea, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz